Connect with us

Įdomybės

Vėjų Rūmai Indijoje: maharadžos haremas, kuriame 950 langų ir nėra nė vienų laiptų

Vėjų Rūmai, arba Hava Mahal, įeina į maharadžos Savai Pratap Singho, kuris valdė šį Indijos regioną XVIII amžiaus pabaigoje,  rūmų kompleksą. Architektūriniu požiūriu šis pastatas iš esmės yra tik didžiulio komplekso dalis, ir jis buvo skirtas specialiai gausiam valdovo haremui.

Vėjų Rūmai taip pavadinti dėl savo uniklios konstrukcijos. Šimtai langų išdėstyti tokiu būdu, kad rūmų patalpose visada jaučiasi lengvas vėjelis, kuris dovanoja vėsą. Tai kruopščiai suplanuota ventiliacinė sistema, kuri stulbina savo tobulumu. Ir net kai lauke viešpatauja alinantis karštis, rūmų viduje sukuriamas komfortiškas mikroklimatas. Viso tokių langų-angų, dauguma kurių papuošti spalvotais vitražais, daugiau nei 950.

Be unikalios ventiliacijos sistemos, Vėjų Rūmai turi dar vieną architektūrinį išskirtinumą: jame nėra laiptų  pagal jų klasikinį supratimą. Pastatas susideda iš 5 lygių-aukštų, judėjimas kuriais įgyvendinamas specialiais nuolaidžiais perėjimais.

Šiandien buvęs maharadžos haremas atviras lankymui ir yra Džaipuro valstijos turistinė įžymybė. Be unikalių rūmų, čia yra muziejus ir daugybė suvenyrų kioskelių.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 1 =

Fresh articles

Facebook