Connect with us

Sveikata

Vitaminų trūkumas jūsų organizme, kurį išduoda jūsų veidas

Užtinusios akys

Jūs, tikriausiai, esate pastebėję, kad prabudus, jūsų akys yra užtinusius. Per didelis užtinimas gali reikšti, kad organizmui trūksta jodo. 2006-aisiais metais atlikti tyrimai parodė ryšį tarp jodo ir skydliaukės susirgimų. Jei esate tokioje būsenoje, jūs greit pavargstate, greit persidirbate, užtinsta akys. Kito jodo trūkumo požymiai – odos išsausėjimas, svorio padidėjimas ir nagų lūžinėjimas.

Naudingi produktai tokiu atveju: spanguolės, jogurtas, laminarija (rudieji dumbliai), braškės ir baltosios pupelės.

Blyški oda

Blyški veido oda gali liudyti, kad jums trūksta vitamino B12. Tai blogai veikia odą, sukelia nuovargio jausmą. Dar vienas šio vitamino trūkumo požymis – visiškai lygus liežuvio paviršius.

Naudingi produktai: lašiša, raudona mėsa, natūralus jogurtas ir šveicariškas sūris.

Sausi plaukai

Problemų su plaukais turi daugelis, tačiau jei jūsų plaukai sausi, tai gali liudyti apie biotino ir vitamino B7 trūkumą. Per mažas kiekis biotino organizme paveikia nagus, jie tampa trapūs, greit lūžta, o plaukai labai suplonėja. Vitaminų papildų pagalba galima pakelti biotino lygį organizme. Tai teigiamai paveiks jūsų plaukus.

Reikalingi maisto produktai: kiaušiniai, migdolai, riešutai, ankštiniai ir pilno grūdo produktai.

Blyškios lūpos

Jei jūsų lūpos blyškios, tai gali reikšti, kad jums anemija ir jums reikia padidinti geležies kiekį savo maisto racione. Kai organizmui trūksta geležies, jūs dažniau sergate peršalimo ligomis, juk tai susilpnina imuninę sistemą.

Naudingi produktai: raudonoji mėsa, jūros produktai, pupelės, tamsiai žalios lapinės daržovės, praturtinti geležimi grūdiniai patiekalai ir žirniai.

Kraujuoja dantenos

Tai normalu, kai jūs kartais pamatote šiek tiek kraujo, valydamiesi dantis, bet jei pastebite, kad dantenos jautrios ir dažnai kraujuoja, tai gali būti požymis, kad jums trūksta vitamino C, ir jūs galite susirgti skorbutu.

Naudingi maisto produktai: apelsinai, raudonoji paprika, lapiniai kopūstai, Briuselio kopūstai, brokoliai, braškės, žemuogės ir greipfrutai.

Šie požymiai tik galimi variantai iš daugybės galimų priežasčių. Jei jūs pajutote, kad jūsų organizmui kažkas negerai, būtinai konsultuokitės su gydytoju.

Tai jums tikrai patiks!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 − eight =