Connect with us

Įdomybės

Žmones parke trikdė keisti garsai. Suradę jų šaltinį, jie pradėjo gelbėjimo operaciją

Kuo įdomi gamta? Tuo, kad kasdien joje vyksta kažkas neįprasto, ir jūs niekada nežinote, su kuo jums teks susidurti sekantį kartą.

Daugiau kaip prieš šešetą metų sutuoktiniai Eliza ir Antonas Olivje išsiruošė į pikniką, į specialiai tam parengtą zoną Kriugerio Timbavati Nacionalinio parko draustinyje – Pietų Afrikos Respublika.

Įsikūrę poilsiui, sutuoktiniai suprato, kad niekaip negalės pilnavertiškai pasimėgauti pikniku, nes iš kažkur, nors ir tyliai, sklido keisti, nerimą keliantys garsai. Iš pradžių jie pagalvojo, kad tai gali būti koks nors neįprastas paukštis, bet vėliau tuo suabejojo. Pora nusprendė surasti garsus skleidžiantį šaltinį.

Apžiūrėję visą aplinkinę augmeniją, Eliza ir Antonas pagaliau surado ramybės drumstėją – tai buvo mažuliukas aklas voveriukas, bejėgiškai pakibęs ant dygliuoto medžio spyglio ir gailiai cypęs. Pora suprato, kad mažylį reikia kuo greičiau gelbėti!

Iš pradžių po medžiu jie pastatė pikniko stalą, o ant jo kėdę. Bet Antonas suabejojo konstrukcijos stabilumu. Dar betrūko nusisukti sprandą, taip ir neišgelbėjus vargšelio.

Tada vyras atvarė po medžiu savo automobilį ir užlipo ant bagažinės.

„ Čia visur dygliai. Įsivaizduokite tik to mažylio būklę“, – pasakė Antonas, pradėjęs praskirinėti medžio šakas.

Pagaliau vyrui pavyko nuimti voveriuką nuo medžio. Paguldęs voveriuką ant rankšluosčio, Antonas atidavė jį žmonai.

Tai buvo krūmynų voverės jauniklis, kokių dviejų savaičių. Šios rūšies graužikai jauniklius atjunko nuo maitinimo, kai jie būna ne mažiau šešių savaičių amžiaus. Matyt, mažylis Tornas – taip jį pavadino pora – iškrito iš lizdo ir užkibo už spyglio. Jei ne atskubėjusi pagalba, jam būtų liūdnai pasibaigę.

Pabaigę gelbėjimo operaciją, Antonas ir Eliza greit susikrovė daiktus, parvažiavo namo, ir pirmiausia pamaitino vargšelį pienu, tam panaudoję špricą. Po to keletą savaičių pora rūpinosi mažyliu ir išleido jį į laisvę, kai jis buvo tam pasirengęs.

Tornas apsigyveno viršūklyje, Antono ir Elizos kaimynų sode, ir retkarčiais užbėgdavo pasisveikinti su savo gelbėtojais.

O štai nedidelis filmukas, kuriame nufilmuota gelbėjimo operacija.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve − nine =

Fresh articles

Facebook

Trending