Ar kada nors elektromobilių krovimas bus toks pat greitas kaip degalų pilimas?

Ar kada nors elektromobilių krovimas bus toks pat greitas kaip degalų pilimas?

Elektrinės transporto priemonės sparčiai populiarėja, bet nauji potencialūs pirkėjai dar abejoja dėl jų pirkimo. Viena iš pagrindinių priežasčių kodėl mąstoma ar verta pirkti – tai įkrovimo greitis. Nors šių dienų vairuotojai gali prisipildyti savo kuro bakus per penkias minutes, elektromobilių įkrovimas užtrunka ilgiau. Viskas priklauso nuo akumuliatoriaus dydžio ir specifikacijų. Įkrovimas dažniausiai užtrunka nuo trisdešimties minučių. Tačiau manoma, kad įkrovimas po dešimties metų taps kur kas greitesnis. Jau prasidėjo naujoviškų akumuliatorių kūrimas. Naujieji ličio jonų akumuliatoriai bus stabilesni esant didesniam įkrovimo greičiui.

Mokslininkai jau sukūrė ličio baterijos prototipą, kuris gali įkrauti daugiau nei 50 procentų per tris minutes. Krovimas gali būti atliekamas tūkstančius kartų, nepažeidžiant baterijos. Teigiama, kad naujosios baterijos galės būti įkraunamos per 10 minučių. Tačiau reikės šiek tiek lukterti, kol šios naujos elektromobilių baterijos bus techniškai įmanomos ir prieinamos. Kai kurie ekspertai sako, kad kažin ar greitų akumuliatorių įkrovimas yra naudingas mūsų ateičiai.

Elektromobilio įkrovimas

Šiuolaikiniai elektromobiliai turi baterijas, kurias sudaro tūkstančiai ličio jonų elementų. Jie gali kaupti ir išleisti energiją begalę kartų. Kiekvieną iš šių elementų sudaro metalinis katodas ir grafito anodas. Kol EV akumuliatorius kraunasi, ličio jonai teka skysčiu, nuo katodo iki anodo, užpildydami tarpus tarp grafito sluoksnių.

Esant didesniam įkrovimo greičiui, ličio baterijos gali tiesiog perkaisti, todėl su laiku jos suyra. Dėl greitų įkrovimo problemų, kai kurie elektromobilių akumuliatoriai turi įmontuotus įkrovimo greičio apribojimus. Tai reiškia, kad greičiausios įkrovimo stotelės negalės krauti jūsų turimo elektromobilio, jeigu jame yra ribojimai.

Realus įkrovimo greitis priklauso ne tik nuo baterijos, tačiau ir nuo pačio įkroviklio. Kartais įkrovimo greitį gali lemti ir oro sąlygos.

Kuomet baterija įkraunama iki 80 procentų, jos įkrovimo greitis tampa lėtesnis, kad akumuliatorius nebūtų pažeidžiamas.

Kaip geriausia krauti elektromobilį šiomis dienomis?

Norint turėti efektyviausią įkrovimo greitį, jums namuose yra reikalingos įkrovimo stotelės. Jeigu jūsų namuose yra naudojami įkrovimo laidai, tuomet įkrovimas gali trukti ilgiau, nei galvojate. Kartais žmonės pasirenka įkrovimo laidus dėl pigesnės kainos.