Darbas užsienyje: pirmieji dideli žingsniai

Darbas užsienyje: pirmieji dideli žingsniai

Nors didelė emigracijos banga dažnai siejama su labai prasta ekonomine padėtimi, tačiau reikia nepamiršti, kad žmonės išvyksta iš šalies ir todėl, kad gali. Juolab, darbas užsienyje mokant kalbą atsiranda labai greitai. O kai galimybės yra atviros – kodėl gi ne? Svarbiausia apgalvoti visas detales, kad vėliau išvykus netektų gailėtis, jog išleidote pinigus ir nepavyko parsivežti nei materialios, nei moralinės naudos.

Daugeliui atrodo, kad darbas užsienyje atrandamas labai greitai ir paprastai. Tai nėra visiška tiesa, kadangi norint geriau uždirbti ir juolab keliauti į konkrečią šalį jau turint pagrindus – reikia skirti laiko paieškoms. Žinoma, pačioje pradžioje net ir paprasčiausias darbas atrodo labai gerai, tačiau ne visada greitai pavyksta atrasti ir tokį, tad susirasti verta kol dar esate Lietuvoje.

Agentūros?

Anksčiau daugelis lietuvių į kitas šalis vykdavo pasinaudoję agentūrų paslaugomis. Šiuo metu tai kiek retesnis sprendimas, kadangi sklando labai daug neigiamos informacijos apie agentūras, kurios siūlo savo paslaugas. Žinoma, ne visos agentūros yra tokios. Kai kurios tikrai labai nuoširdžiai stengiasi padėti žmonėms surasti darbus, tačiau dėl prastos didžiosios dalies prastos reputacijos – net ir toms geroms sunku dirbti. Svarbiausia, kad jeigu planuojate keliauti per agentūrą – reikia skirti kuo daugiau laiko jos paieškoms. Skaitykite forumus internete ir lyginkite skirtingus variantus, kol atrasite tikrai patikimą.

Paieška skelbimų portaluose

Kita galimybė – paieškos įvairiuose skelbimų portaluose. Šįkart kalbame ne apie lietuviškus, tačiau apie užsienietiškus, kuriuose siūlomas darbas ne konkrečiai emigrantams, tačiau apskritai visiems, kurie nori dirbti. Darbas užsienyje dažniausiai reikalauja daug laiko ir paieškų. Ne visi žmonės yra pasiruošę suteikti galimybę žmogui dirbti. Juk yra labai daug stereotipų, kuris kartais ir gąsdina darbdavius. Svarbiausia nepamiršti, kad anksčiau arba vėliau pasiseks. Jeigu ieškote iš Lietuvos – dažniausiai pokalbis vyksta skype konferencijos metu. Patogu, greita ir paprasta. Jeigu pavyko gauti darbą – drąsiai keliaukite. Dažniausiai darbdavys tuo pačiu sutvarko ir visus dokumentus.

Draugai ir pažįstamieji

Dar viena galimybė, kuri gana populiari Lietuvoje. Paprasčiausiai stengiamasi susirasti reikalingą darbą per draugus ir pažįstamus. Apskritai lietuviai yra gana giminingi ir jeigu jiems pasiseka užsikabinti kitoje šalyje – jie dažniausiai kartu su savimi pasiūlo vykti ir draugams bei giminaičiams, kuriems padeda surasti darbo vietą. Vykite tik su tikrai patikimais žmonėmis, kurie norės Jums padėti, o ne pakenkti.

Smulkmenos, kurias privalote įvertinti

Susiradus darbą dažniausiai kelionė į užsienį tampa kur kas paprastesnė nei buvo iki tol. Paprasčiausiai, žmonės jaučiasi saugiau, kadangi žino, kad po mėnesio darbo gaus pirmą algą, kuri sulygins pragyvenimo kaštus ir taip diena po dienos bus galima kurtis gyvenimą.

Tiesa, darbas užsienyje nėra vienintelis būtinas dalykas galintis padėti išgyventi. Tuo pačiu reikia nepamiršti ir dar kelių smulkmenų, kurios turi būti aktualios kiekvienam emigrantui.

  • Žinoma, labai svarbu, kad visi reikalingi dokumentai būtų sutvarkyti už jus. Jeigu turite laiko, tokiu atveju pats galite susižinoti, kokių dokumentų reikia ir kur juos gauti. Visgi, kur kas paprasčiau, kai tai sutvarko agentūra arba darbdavys.
  • Taip pat reikia būtinai su savimi turėti pinigų, kurie padės konkrečioje šalyje atsistoti ant kojų. Jeigu vykstate jau turėdamas darbą – tokiu atveju pinigų turėtų užtekti 1-2 mėn. Jeigu darbo dar neturite, reikia bent jau 4 mėnesių pragyvenimo algos.
  • Žinoma, dar vienas dalykas yra tai, kad be gyvenamo būsto – nebus ir gyvenimo. Jo taip pat reikia ieškoti dar būnant Lietuvoje.

Straipsnį parengė – Nuorodu katalogas komanda.