Darbuotojų paieškos tendencijos šiuo metu

Darbuotojų paieškos tendencijos šiuo metu

Neretai įmonės vadovo darbas atrodo kaip svajonių profesija. Didelis atlyginimas, su pagarba bendraujantys darbuotojai – tai tik dalis, ką gauna įmonės vadovai. Visgi yra ir kita medalio pusė – darbas, kuris ne tik sudėtingas, bet ir reikalaujantis daug atsakomybės. Vienas iš sudėtingiausių procesų, kuriuos reikia atlikti darbdaviams – darbuotojų paieška. Jeigu manote, jog darbuotoją rasti yra lengva, tuomet turėtumėte pakeisti savo nuomonę tuoj pat. Deja, bet darbuotojus atsirinkti yra labai sudėtinga, kadangi darbuotojai ne tik gali būti nepatikimi, bet ir neretai galima pastebėti, jog kai kurie pamiršta, kad darbo pokalbio metu reikia būti nuoširdiems. Darbdaviai, ieškodami darbuotojų, neretai pasimeta ir nebežino, kur jų ieškoti. Akivaizdu, jog laikraštyje patalpinti skelbimą yra nebe taip naudinga, kaip buvo anksčiau. Taigi, kur šiomis dienomis darbdaviai ieško darbuotojų? Atsakymas labai paprastas – darbo skelbimų portaluose. Tokie portalai leidžia ne tik sutaupyti laiko, bet ir suteikia galimybę greitai surinkti reikiamus kandidatus vienoje vietoje. Darbo skelbimų portalai suteikia galimybę greičiau rasti darbuotoją, tačiau čia yra vienas didelis bet. Nebūtinai jūsų darbo skelbimas sudomins potencialius darbuotojus. Jeigu jūsų įmonė turi blogą reputaciją, siūlote mažą atlyginimą ar darbo skelbimas tiesiog neįdomus, tuomet gali būti, jog užtruksite, kol rasite reikiamą darbuotoją.

Norint rasti ilgalaikių darbuotojų – kreipkitės į profesionalus

Nors darbo skelbimai internete yra gan aktyvus įrankis ieškant išsvajotojo darbuotojo, tačiau tai tėra vienas iš paieškos etapų. Didžioji darbo dalis yra tinkamų darbuotojų gyvenimo aprašymų atrinkimas, pabendravimas gyvai ar vaizdo pokalbiu metu. Reikia įsivertinti, jog kiekvienas darbo pokalbis užtrunka apie 45-60 minučių, norint nors paviršutiniškai pažinti žmogų, suprasti kaip jis mąsto, kaip bendrauja.

Profesionalai Jums taip pat patars ir pateiks duomenis apie atlyginimo rinkos dydžius. Jog nepasiūlytumėte per mažai, ar perdaug, o tai būtų nereikalingos papildomos išlaidos. Tačiau reikia pridurti tai, jog ne vien atlyginimas motyvuoja darbuotojus. Šiuo metu vis daugiau populiarumo sulaukia įmonės kurios siūlo išvykas, bendrą komandos formavimą, bei skiria dėmesio darbo atmosferai.

Darbuotojų paieška yra tarsi mechanizmas, kuriame turi tinkamai veikti visi mazgai. Įmonės tai pradeda suprasti ir labiau vertinti darbuotojus.