Ką vertėtų žinoti apie miesto dviračius?

Ką vertėtų žinoti apie miesto dviračius?

Šiais laikais vis labiau populiarėja elektrinės transporto priemonės, kurioms nereikia pilti jokių degalų ir galime važiuoti ekologiškai, o taip pat taupyti gamtą. Todėl miesto dviračiai yra puiki išeitis, tačiau galite susidurti su daug klausimų. Todėl šiame straipsnyje, mes pasistengsime papasakoti, kuo plačiau apie šio tipo dviračius.

Kas yra tas miesto dviratis?

Tokio tipo dviračiai yra kuriami naudojimui mieste. Jų kūrimui yra atsižvelgiama, kad naudotojui būtų patogu ir galėtų sėdėti patogiai, jog nereikėtų būtų pasilenkus į priekį. Kuomet kalbama apie dviračių tipus, tai dauguma jų, yra priskiriami miesto dviračiams. Miesto dviračiai dažniausiai turi vieną arba kelias pavaras, tuo ir skiriasi nuo kalnų arba plento dviračių. Dažnai galime pamatyti, kad miesto dviračiai turi primontuojamus krepšius, kad galėtų vežtis daiktus, nes tai yra patogu. Miesto dviračiams yra sukurta kur kas daugiau įvairių priedų, negu kitokio tipo dviračiams.

Kur naudojami tokie dviračiai?

Miesto dviračiai yra kuriami su tikslu, kad galėtumėte laisvai pasiekti reikiamą tašką. Tokio tipo dviračiams nėra reikalinga nuolatinė priežiūra. Jie yra kuriami važinėjimui asfaltuotomis dangomis arba asfaltuotu keliu. Taip pat reikėtų nepamiršti ir malonių pasivažinėjimų gamtoje, kuriuose yra specialūs dviračių takai. Jei norite tausoti gamtą ir važinėti ekologiškai, tuomet tokio tipo dviračiai yra pats tas.

Trumpa istorija apie miesto dviračius

Miesto dviračiai išpopuliarėjo tik po antrojo pasaulinio karo, kuomet žmonės negalėjo įpirkti motociklų ir automobilių, todėl dviratis buvo jiems puiki išeitis. Dviračiai būdavo naudojami, kad galėtų nuvažiuoti iki darbo, parduotuvės, išvežioti laiškus arba smagiai praleisti savo laisvą laiką.

MIESTO DVIRATIS SPRINT Sintero Lady
MIESTO DVIRATIS SPRINT Sintero Lady

Ar miesto dviračiai tobulėja su laiku?

Laikas eina, o technologijos vis keičiasi. Taip pat yra ir su dviračiais, jie nuolatos yra tobulinami, kad patenkintų visus naudotojo poreikius. Elektriniai miesto dviračiai turi sukurtus tvirtesnius ir patikimesnius stabdžius ir turi patogų ir tikrai patikimą rėmą. Kuo toliau, tuo labiau dviračiai tobulėja, o tai tik leidžia mums mėgautis malonesniu važinėjimu.

Kam vertėtų įsigyti miesto dviratį?

Jei jums rūpi oro tarša ir norite ją mažinti, tuomet dviratis yra puikus pasirinkimas. Dviračiams nėra reikalingi jokie degalai ir neišmeta jokių dūmų, tad sumažinsite teršalų kiekį. Šiais laikais, vis daugiau žmonių renkasi ekologiškesnį važinėjimą, todėl važinėja su elektriniais dviračiais. Mieste mes galime pastebėti kurjerius, kurie taip pat yra pasirinkę važinėti su dviračiais, o ne mašinomis. Jei esate pavargę nuo kamščių, kuomet važiuojate iš darbo namo, su dviračiu jūs apvažiuosite visus kamščius, pakvėpuosite oru ir dar greičiau nuvažiuosite.

Teigiamo poveikio sudarymas aplinkai

Kaip ir minėjome, naudojant dviračius yra mažinamas motorinių transporto priemonių kiekis eisme, o su tuo mažėja ir teršalų kiekis ore. Kuo daugiau žmonių pasirinks naudoti dviračius, tuo švaresnis pasidarys ir oras.

Dviračių priežiūra

Kiekvienam daiktui yra reikalinga priežiūra, taip pat yra ir su dviračiais. Tačiau miesto dviračiams yra reikalinga mažiau priežiūros, kadangi jie kuriami nenaudojant sudėtingų komponentų ir dalių. Šie dviračiai turi tik kelias pavaras ir naudoja vidinius stebulės bėgius, kuriuos yra lengva prižiūrėti. Miesto dviračiai dažniausiai turi vieną pavarą, todėl dėl priežiūros Jums nereikės sukti sau galvos. Vienintelis dalykas, ką jums reikės prižiūrėti, tai stabdžiai, ar pakankamai oro yra padangoje, ar vairas nekliba. Jei praeityje turėjote miesto arba kalnų dviratį, tuomet suprasite, kad miesto dviračiui reikia tikrai mažiau priežiūros.

Ką rekomenduojama vilkėti važiuojant dviračiu?

Kuomet važinėjate su miesto dviračiu, jums tikrai nereikės vilkėti kokių nors specialių drabužių. Jei važinėjate tamsiuoju paros metu, tuomet yra rekomendacija vilkėti šviesą atspindinčius drabužius, jog kiti asmenys galėtų jus pastebėti. Dauguma moterų mano, kad su sijonais negali važinėti, tačiau miesto dviračiams yra sukurta apsauga, kuri tvirtinasi prie dviračio, jog neįtrauktų moteriškių sijonėlių.

Alternatyva miesto dviračiams

Tikriausiai ne paslaptis, kad mieste galime matyti vis daugiau elektrinių paspirtukų. Paspirtukai darosi vis populiaresni, nes juos lengva naudoti, jie sveria tikrai mažai, todėl galima transportuoti kur tik panorėjus. Jie kainuoja ne didelę sumą, todėl yra prieinami visiems. Net prekybos centruose mes galime pamatyti, kaip žmonės važiuoja su paspirtuku. Elektriniai paspirtukai yra rekomenduojami ypatingai žmonėms, kurie turi fizinių problemų ir jiems yra sunku vaikščioti.  Jie sukurti taip, kad galėtumėte lengvai pasiekti savo reikiamą vietą, lengvai juos kontroliuoti, o panorėję ir lengvai transportuoti.

Elektrinis paspirtukas BEASTER BS701B
Elektrinis paspirtukas BEASTER BS701B

Kaip ir minėjome, jie kainuoja ne daug, galima rasti naujų paspirtukų už 300 eurų. Tai yra tikrai pigiau negu motociklai arba motoroleriai. Kuomet perkate elektrinį paspirtuką, atkreipkite dėmesį į specifikacijas. Kiekvienas paspirtukas turi nuvažiuojamo atstumą ir maksimalų greitį. Dažniausias atstumas yra 30 kilometrų, o maksimalus greitis apie 25 kilometrus per valandą. Palyginus tai yra ne mažas atstumas, tad dažnai paspirtuko tikrai nereikės krauti.