Kaip poliuretano grindjuostes pritaikyti įvairiems interjero stiliams?

Kaip poliuretano grindjuostes pritaikyti įvairiems interjero stiliams?

Poliuretano grindjuostės – viena iš dažniausių interjero dekoro elementų  Lietuvoje. Šis sprendimas pasižymi tuo, jog greitai, paprastai ir palyginus už nedidelę kainą galima savo įvairiems apdailos elementams suteikti daugiau žavesio ir užbaigtumo.

Nors pats grindjuosčių principas tikrai nėra naujas, iš poliuretano gaminami variantai vis dar yra kiek neįprastas sprendimas, turintis savo unikalias ypatybes.

Šiame straipsnyje – būtent apie tai, poliuretano grindjuostes ir kaip pasinaudojus jų privalumais mes galime jas adaptuoti skirtingam interjero dizainui.

Kokie yra grindų poliuretano pagrindiniai pliusai?

Viena iš priežasčių dėl ko šis grindų apipavidalinimo variantas, panašu, tikrai bus populiarus netolimoje ateityje yra suteikiami privalumai namų šeimininkams.

Jie yra:

  • Puikus atsparumas aplinkos veiksniams ir ilgaamžiškumas – sakoma, jog pagrindinis dalykas kuris prisideda prie šios ypatybės yra pačios poliuretano medžiagos bei jų savybės. Su tinkama priežiūra, tokios grindjuostės laisvai atlaikys iki 30 metų. Tereikia laikas nuo laiko jas apvalyti, o kita vertu tokios grindjuostės bus atsparios drėgmei ir kitiems dalykams.
  • Galima naudoti itin šiltoms patalpoms – jeigu planuojate tokias grindjuostes įrengti kambaryje kuriame yra nemažai temperatūros pokyčių, tikrai neprašausite, kadangi jos pasižymi geru atsparumu ir temperatūros pokyčiams. Tai reiškia, jokios deformacijos ir išsausėjimo.
  • Nesudėtinga montuoti patalpose – kitas privalumas, dėl kurio šią medžiagą mėgsta naudoti statybos įmonės yra tai, jog jos yra itin paprastos montuoti. Tokių grindjuosčių montavimo darbus galima atlikti ir pačiam, jeigu žinote ką darote. Nesunku ir jas pritaikyti skirtingiems interjerams formos prasme.
  • Užteks visiškai paprastų įrankių – kitas montavimo pranašumas yra tame, jog joms paruošti ir pritaikyti užteks pačių elementariausių įrankių, kad ir paprasto peilio, kurio pagalba galėsite pamatuoti reikiama ilgį ir plotį. Na, o norint jas perdažyti, užteks paprastų dažų.

 

Kokių taisyklių reikėtų laikytis derinant poliuretano grindjuoste savo namuose?

Nors tokio tipo grindjuostę yra itin paprasta ir nesunku įrengti, vis dėl to yra tam tikri principai kurių reikėtų laikytis kuomet kalba eina apie jų pritaikymą skoningai ir deramai savo namuose. Kitu atveju, gali atsitikti taip, jog grindjuostės visiškai nederės prie jūsų interjero.

Paprastai šiuos sprendimus galima derinti remiantis šiais trim orientyrais:

  • Grindys ir apdaila
  • Sienos ir jų tekstūra
  • Durų stilius

Ne paslaptis, jog kontrastuojantys atspalviai visuomet patalpoms atneša žavesio, tiesa, čia irgi būtina žinoti ką darote. Jeigu nesamdote dizainerio ir apie spalvas galvojate patys, elementariausias sprendimas yra rinktis grindjuostes kurios yra keliais tonais besiskiriančios spalvos nuo grindų spalvos.

Jei remiatės sienomis kaip orientyru, pasižiūrėkite keletą pavyzdžių internete ar paprašykite jų įmonės kuri atliks jums dizainą. Tokiu atveju nesunkiai pastebėsite kokie spalvų deriniai yra patys patraukliausi jums.

Derinant viską prie grindų, tuo tarpu, tiks jau minėtas kelių tonų besiskiriančios spalvos sprendimas. Tiesa, čia gali būti daugiau sunkumų montavimo prasme, jeigu tarkime, norėsite įsirengti linoleumą ir t.t.

Kalbant apie derinimą prie durų dizaino ir spalvos, čia būtinas toks sprendimas kuris logiškai peneš vaizdą nuo durų iki aplinkos, o bendras tikslas, žinoma, turėtų būti vientisumas.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme tai kaip poliuretano grindjuostes derėtų taikyti prie interjero. Svarbiausia – tinkama spalvų dermė, o likusius darbus nesudėtingai galės atlikti patyrę statybų specialistai.

Parengta pagal grindustudija.lt informaciją.