Kalbėjimo potemės: kaip išsirinkti?

Kalbėjimo potemės: kaip išsirinkti?

Viešasis kalbėjimas nėra lengvas, ypač, kai tau 15-19 metų. Todėl nenuostabu, jog moksleiviai prieš viešąjį kalbėjimą jaudinasi. Greičiausiai jaudinasi ne tik dėl to, kad reikės kalbėti, bet ir pažymio, kurį gaus. Tačiau dar viena sudėtinga užduotis yra pasirinkti tinkamą potemę. Pateikiame naudingus patarimus, kaip tai padaryti.

Kuri tema pažįstama?

Renkantis potemes reikia pagalvoti, kuria tema rašyti būtų malonu. Dažnai rašyti kur kas lengviau, kai rašoma pažįstama tema. Visų pirma, nereikės rinkti daug medžiagos, nes ir taip turėsite nemažai žinių apie pasirinktą temą. Reikės tik patikrinti faktus ir galėsite pradėti rašyti. Visų antra, pažįstama tema rašyti visada kur kas lengviau, net ir tais atvejais, kai tema sudėtingesnė.

Kuri tema lengvesnė?

Žinoma, kuo lengvesnė tema, tuo paprasčiau bus parašyti tekstą. Todėl, jeigu nei viena tema nėra pažįstama, tuomet rinkitės lengviausią temą. Tokiu būdu galėsite ne tik išvengti sunkumų ieškant informacijos, bet ir parašyti tekstą kur kas lengviau. Kuo lengvesnė tema, tuo mažiau laiko sugaišite rašymui ir galėsite iš karto ruoštis viešajam kalbėjimui.

Kokios idėjos kyla?

Prieš pasirenkant potemę turėtumėte pagalvoti, kokios idėjos kyla. Galbūt neverta iš karto pasirinkti vienos potemės. Pasirinkite kelias, jog galėtumėte pagalvoti, ką rašyti. Jeigu nekyla idėjų, tuomet nesustokite prie tų temų, pasirinkite kitas. Kartais daugiau kyla idėjų rašant mažiau patinkančiomis temomis, kadangi su jomis tiesiog esate labiau pažįstami. Kalbėjimo potemes renkantis reikia atkreipti dėmesį ne į tai, kas patinka, o kuria tema rašyti bus lengviau. Todėl kartais verta apsvarstyti kiekvieną duotą potemę.

Pirkti ar rašyti?

Viešasis kalbėjimas nėra lengvas. Kalbėti net ir prieš kelis mokytojus gali būti sudėtinga ir įtempta, todėl, jeigu norite bent kažkiek palengvinti sau darbą, galite ne rašyti, o pirkti kalbėjimo tekstą. Deja, bet rašymas tik atims nemažai laiko, kurį verčiau skirtumėte mokymuisi. Kuo dažniau repetuosite kalbėjimą, tuo lengviau bus kalbėti, kai atsiskaitymo metu. Todėl pirkti kur kas paprasčiau, nei rašyti.