Kokie ženklai išduoda kad metas keisti valytuvus?

Kokie ženklai išduoda kad metas keisti valytuvus?

Jūsų priekinio stiklo valytuvų darbas yra smulkus, bet svarbus. Jie yra atsakingi už tai, kad galėtumėte aiškiai matyti – per sniegą, šlapdribą, ledą, krušą ir net purvą! Be valytuvų negalėtumėte būti saugūs kelyje. O valytuvus reikia keisti gana dažnai – dažnai kas 6 mėnesius iki metų, priklausomai nuo to, kiek vairuojate ir koks atšiaurus jūsų klimatas. Šiame straipsnyje apžvelgsime 6 pagrindinius požymius, pagal kuriuos turėtumėte kuo greičiau pakeisti valytuvus. Pradėkime.

Guma ant valytuvų yra įtrūkusi

Valytuvų guma gali būti pažeista dėl elementų ir UV spindulių poveikio. Jei guma trūkinėja arba atrodo trapi, ji tinkamai nesilies su priekiniu stiklu. Tai reiškia, kad bus paveiktas našumas – ir jūs negalėsite aiškiai matyti.

Valytuvai palieka dryžius ant priekinio stiklo

Tai yra tikras ženklas, kad priekinio stiklo valytuvus reikia pakeisti. Šiek tiek matyti dryželiai yra normalu, bet jei ant priekinio stiklo pastebėsite nešvarumų, purvo ar vandens plėvelę net ir papurškę priekinio stiklo valytuvų skysčio, valytuvus gali tekti pakeisti. Jūsų valytuvai gali būti tiesiog nešvarūs ir juos reikia nušluostyti šluoste, tačiau labiau tikėtina, kad guma sugenda ir netinkamai liečiasi su priekiniu stiklu.

Per didelis cypimo garsas, valant langus

Jei girdite daug valytuvų vilkimo ir girgždėjimo, kai jie tempiami per stiklą, tikriausiai laikas juos pakeisti. Vėlgi, šiek tiek girgždėti yra normalu, bet „pleškėjimas“ reiškia, kad plastikas tempiamas per stiklą, o guma netinkamai su juo liečiasi. Dėl to prastas regėjimas vairuojant.

Valytuvų rėmas sulenktas arba pažeistas

Jei tam tikra jūsų priekinio stiklo vieta tiesiog nebus švari, patikrinkite mentės rėmą – tvirtą plastiką ir metalą, kurie laiko mentę vietoje. Valytuvų rėmai gali būti gana lengvai sugadinti. Tai ypač dažnai pasitaiko, kai žiemą nuo automobilio nubraukiate ledą ir sniegą. Gumos klijai neveikia, o valytuvai nesiliečia su priekiniu stiklu.

Kita dažna problema yra ta, kad gali sugesti ar sulūžti valytuvų laikikliai. Dėl to gali pablogėti bendras valytuvų veikimas. Daugiau informacijos apie valytuvus rasite internetinėje svetainėje.