Prekybinės svarstyklės: kaip pasirinkti kokybiškas?

Prekybinės svarstyklės: kaip pasirinkti kokybiškas?

Įvairiose verslo srityse labai svarbu tinkamai pritaikyti darbo įrankius. Pavyzdžiui, prekybinės svarstyklės užtikrina tikslų kainos apskaičiavimą. Jos yra naudojamos įvairiai, todėl renkantis svarstykles, svarbu pasirinkti tokias, kurios turi Jums reikalingas funkcijas.

 

Kur naudojamos prekybinės svarstyklės?

  • Kasoje. Prekybos sektoriuje labai svarbu tikslus kainos ir svorio apskaičiavimas. Todėl svarstyklės labai dažnai naudojamos kasoje. Tai svarstyklės naudojamos tiek paprastose mažose parduotuvėse, kur prekybininkas tiks veria prekę, o kainą apskaičiuoja pats, tiek didesnėse, kur svarstyklės ir sveria, ir parodo galutinę produkto kainą. Tai labai patogu, nes tiek pirkėjas, tiek pardavėjas vietoje mato prekės kainą. Taip pat vietoje galima reguliuoti pageidaujamą prekės svorį, jeigu kaina per didelė ar per maža.
  • Skyriuje. Įvairiuose didelių prekybos parduotuvių skyriuose taip pat naudojamos prekybinės svarstyklės. Tai labai patogus sprendimas. Pardavėjas pasveria reikalingą prekių kiekį ir supakuoja prekę. Dažniausiai taip daroma žuvies, kulinarijos, mėsos, pieno produktų skyriuose.
  • Prekybos vietoje. Taip pat svarstyklės prekyboje reikalingos ne tik parduotuvėse, bet ir tokiuose prekybos vietose kaip turgavietės ar įvairios mugės. Jose taip pat naudojamos svarstyklės, kurios leidžia greitai ir tiksliai apskaičiuoti galutinė pirkėjo pasirinktos prekės svorį bei kainą.

 

Kaip pasirinkti svarstykles?

  • Dydis. Prekybinės svarstyklės gali būti įvairių formų ir dydžių. Todėl dydis yra svarbus kriterijus, kai reikia pasirinkti konkrečiai darbo vietai tinkamas svarstykles. Jos turėtų būti tokios, kad jose būtų patogu sverti prekes. Vietos ant svarstyklių neturi būti per mažai, tačiau tuo pačiu jos neturi būti tokios didelės, kad trukdytų dirbti.
  • Funkcionalumas. Jeigu Jums reikalinga ne tik sveriančios svarstyklės, bet turinčios ir daugiau funkcijų, labai svarbu pasirinkti tinkamą funkcionalumą. Svarstyklės gali būti suprogramuotos taip, kad jose jau būti kelios kainos, jose taip pat galima įvesti akcijinius pasiūlymus. Labai patogu, jeigu svarstyklės taip pat ir spausdina etiketę su barkodu. Tai pats populiariausias pasirinkimas didelėse parduotuvėse.
  • Ryšys su kompiuteriu. Renkantis svarstykles, pagalvokite, kokios jos reikalingos Jūsų darbo vietoje. Kai kur reikalingos tokios svarstyklės, kurios turi ryšį su kompiuteriu. Pavyzdžiui, galima kaupti duomenis apie parduotas prekes ir gaminius bei perduoti informaciją sandėliui ir taip patogiai stebėti žaliavų ar prekių likučius.
  • Kokybė. Kartais svarstyklės įsigyjamos iš antrų rankų, kad būtų pigiau. Tačiau tai ne visuomet yra geras sprendimas. Visuomet įsitikinkite, kad Jūsų pasirinktos prekybinės svarstyklės atitinka visus teisinius reglamentus ir yra tinkami sukalibruotos, turi reikalingus metrologinisu sertifikatus.