Kokią naudą sveikatai teikia irklenčių sportas?

Kokią naudą sveikatai teikia irklenčių sportas?

Irklavimo sportas yra naudingas ne tik jūsų kūnui, tačiau ir protui. Tai yra nuostabus laiko praleidimas su savo šeima, draugais arba su savimi. Tai pagerina jūsų sveikatą ir psichinę savijauta. Stovint ant irklentės vandenyje, jums bus reikalinga koordinacija. Kuomet profesionalai plaukia su irklentėmis, tai atrodo ganėtinai paprastai, tačiau kai jūs atsistosite, jūs pajausite kaip dirba jūsų kūno raumenys. Plaukiodami su irklentėmis jūs galite pagerinti savo pusiausvyrą, sustiprinti raumenis, patobulinti laikyseną ir koordinaciją.

Psichinė nauda

Irklavimas turi daug fizinės naudos, tačiau, kad tinkamai tą fizinę jėgą naudotumėte, jums bus reikalinga proto veikla. Plaukiodami jūs užmegsite ryšį su gamta, o tai suteiks daug naudingos psichinės naudos. Irklavimo metu jūs turite telkti visą dėmesį į pusiausvyrą ir irklavimą. Atlikdami šį procesą, jūs gerinsite savo koordinaciją. Reikėtų nepamiršti, kad vanduo turi gydomąjį poveikį.

Mankšta ir nauda sveikatai

Kuomet stovite lauke, jūs esate apšviečiamas saulės. Tai leidžia jūsų odai įsisavinti vitaminą D, kuris padės jums kovoti su įvairiomis infekcijomis. Irkluodami jūs įtraukiate savo visą kūną ir protą. Labiausiai dirbantys raumenys:

  • Sėdmenys.
  • Raumenys.
  • Pilvo presas.
  • Keturgalvis raumuo.

Irklavimo metu jūs panaudosite beveik visus viršutinės kūno dalies raumenis ir sukamuosius raumenis. Po smagaus pasiplaukiojimo, jūs būsite atlikę viso kūno treniruotę. Bicepsas ir tricepsas bus pripumpuotas nuo irklo. Pečiai, nugara, klubai ir kiti raumenys teiks jums galios, kad stabiliai stovėtumėte ant irklentės. Per vieną valandą plaukiojimo jūs galite sudeginti nuo 300 iki 450 kalorijų. Jeigu norite sudeginti daugiau nei 1000 kalorijų, tuomet siūlome užsiimti irklenčių lenktynėmis.

Nepažeisite savo sąnarių

Irklavimas yra nuostabus sportas, kadangi galite sportuoti nepažeidžiant savo sąnarių.  Dauguma sporto šakų gali pagerinti jūsų sveikatą, tačiau tuo pačiu ir pakenkti jūsų raumenims ir sąnariams. Irklavimo reikia irkluoti ir laikytą pusiausvyrą, todėl traumos gavimo tikimybė yra maža. Sportininkai dažnai pasirenka irklavimą, kaip reabilitaciją, kad galėtų pagerinti savo formas, sumažinti sąnarių skausmus, bei nepatirti jokių traumų.

Jeigu neturite savo irklentės, tai ne problema, kadangi yra irklenčių nuoma.