Organinis stiklas – privalumai ir panaudojimo galimybės

Organinis stiklas – privalumai ir panaudojimo galimybės

Organinis stiklas, trumpai tariant, yra lakštinis plastikas. Jis gali būti lengvai apdirbamas įvairiausiais mechaniniais būdai. Organinis stiklas yra plačiai naudojamas ir pritaikomas dėl savo unikalių savybių įvairiose srityse, gaminant matinius, antirefreksinius, veidrodinius bei blizgius produktus, kurie gali būti naudojami tiek vidaus patalpose, tiek lauke. Tereikia 140–175°C temperatūros ir organinis stiklas gali būti formuojamas į norimus daiktus.

Kadangi organinis stiklas gaminamas iš plastiko, vadinasi gali būti perdirbamas ir yra sąlyginai nebrangus, lyginant su kitomis medžiagomis. Dėl šios priežasties, organinis stiklas laikomas efektyvia medžiaga, ir tam tikra prasme gamtą padedančia tausoti medžiaga, kuri gali būti naudojama tiek statybų, tiek gamybos sektoriuose. Jis taip pat gali būti labai lengvai apdorojamas, nepaisant to ar bus gręžiamas, lydomas, lankstomas, poliruojamas ar kita.

Dar viena unikali organinio stiklo savybė yra tai, kad jis yra itin patvarus ir tvirtas. Jis yra atsparus cheminiam bei mechaniniam poveikiui, bei tam tikro stiprumo smūgiams ir įbrėžimams. Dėl atsparumo išoriniam poveikiui, gali būti naudojamas daugkartiniam naudojimui ir todėl produktai, gaminami iš jo yra laikomi ilgaamžiais.

Taip pat organinis stiklas pasižymi atsparumu ultravioletiniams spinduliams. Tai reiškia, kad galite išlikti ramūs, kad organinio stiklo spalvos nepakis ir nenubluks, kasdien tvieskiant saulei. Taip pat atsparumas išlieka esant iki 145°C temperatūros. Tai reiškia, kad jis neišsilydis, esant net karščiausiai lauko temperatūrai bei nepakeis formos.

Organinis stiklas yra naudojamas išties labai plačiai ir įvairiausiose srityse. Pavyzdžiui, medicinoje jis yra naudojamas įvairių rūšių chirurginėje įrangoje, kur higiena yra numeris vienas pagal svarbą, dėl savo antibakterinių savybių.

Taip pat organinio stiklo galima rasti bene kiekvienuose namuose bei biuruose. Pavyzdžiui, jis gali būti panaudotas induose, vonios kambariuose, akvariumuose, veidrodžiuose, įrenginėjant įvairias pertvaras, lauko reklamas, stendus, kadangi yra tvirtas, atsparus išoriniam poveikiui ir ilgaamžis.

Dėl didelio tvirtumo bei gebėjimo atlaikyti skirtingą slėgį aukštyje, organinis stiklas yra naudojamas net orlaivių languose ir pilotų kabinų gaubtuose. Taip pat organinis stiklas naudojamas ir automobilių industrijoje – langams ir stoglangiams, žibintų gaubtams, kaip tradicinio stiklo alternatyva, kadangi suteikia geresnį atsparumą smūgiams, nei paprastas stiklas ir yra lengvesnis.

Įsigyti organinio stiklo galima internetu iš https://e-heliopolis.lt.