Ar galima savarankiškai atlikti sandarumo testą?

Ar galima savarankiškai atlikti sandarumo testą?

Neretai galima pastebėti, jog šiomis dienomis kiekvienas mano, jog yra visų galų meistras ir darbus bando atlikti savarankiškai. Lengvesnius darbus atlikti patiems galima ir net rekomenduojama tiems, kurie nori sutaupyti. Tačiau tam tikrose srityse neretai patiems bandyti pakeisti specialisto. Sandarumo bandymą gali atlikti tik akredituota laboratorija, tai reiškia, jog norėdami atlikti šį bandymą, turėtumėte iš pradžių gauti atitinkamą išsilavinimą. Be to, paslaugų atlikimui naudojama speciali įranga, kurios kaina yra daug didesnė nei paslaugų. Deja, bet savarankiškai atlikti sandarumo bandymo negalima.

Kiek trunka sandarumo bandymo gavimas?

Šiuolaikinė visuomenė visur skuba. Nenuostabu, jog ir sandarumo bandymą nori gauti kuo greičiau. Dėl to įmonės į tai atsižvelgia ir stengiasi atlikti jį kuo greičiau. Pats procesas trunka neilgai. Gavus užklausą, sutariamas laikas, kada atvyksta specialistai. Tuomet gaunamas sandarumo protokolas ir ataskaita vos per keletą dienų. Atkreipkite dėmesį, jog sandarumo bandymą galima atlikti greitai, tačiau jis negalioja ilgai. Sandarumo testas galioja vos vienerius metus, todėl, gavę ataskaitą, skubėkite atlikti pastato energinio naudingumo sertifikavimą. Priešingu atveju, jums reikės vėl iš naujo atlikti sandarumo bandymo.

Kas atliekama sandarumo bandymo metu?

Sandarumo testas yra paprastas procesas, kurio metu yra atliekami šie darbai:

  • Aptinkamos nesandarios vietos. Šiam procesui yra naudojamas dūmų testas arba vėjo greičio matuoklis. Taip pat nemaža dalis sandarumo bandymą siūlančių įmonių siūlo ir termovizinį tyrimą. Jeigu norite, jis taip pat gali būti atliktas išsamesnei analizei.
  • Vos tik atlikus sandarumo bandymą, pateikiamas protokolas, taip pat ir ataskaita, kurie tinka sertifikuojant energinės A, A+, A++ klasės pastatys.
  • Kartais pasitaiko, jog sandarumo bandymo rezultatai netenkina, tokiu atveju galima atlikti papildomus darbus, kurie pataiso nesandarias vietas, bei tuomet vėl atlikti sandarumo bandymą.

Sandarumo testas – tai nesudėtingas procesas, tačiau jam reikia ne tik žinių, bet ir specialios įrangos, todėl yra daugiau nei aišku, jog savarankiškai jis neatliekamas.