Dantų tiesinimas su skaidriomis kapomis: privalumai ir trūkumai

Dantų tiesinimas su skaidriomis kapomis: privalumai ir trūkumai

Ortodontas Vilniuje nesunkiai gali pasirūpinti jūsų burnos higiena, dantimų tiesinimu ar kita procedūra, bet ar esate susipažine su skaidriomis kapomis?

Jei ieškote minimaliai invazinio ir beveik nematomo būdo ištiesinti dantis, skaidrios kapos gali būti jums tinkami. Invisalign skaidrūs tiesintuvai ištiesina dantis dvigubai greičiau nei tradiciniai breketai. Skaidrios kapos išpopuliarėjo per pastaruosius du dešimtmečius kaip dantų tiesinimo ar perlyginimo galimybė.

Skaidrios kapos

Skaidrios kapos, tokie kaip Invisalign, yra skirti nepastebimai koreguoti kreivus ir netinkamai išsidėsčiusius dantis. Nors Invisalign kapos gali būti visiškai nematomi, šios skaidrios laminatės tvirtai priglunda prie jūsų dantų ir yra daug mažiau matomos nei tradiciniai breketai.

Invisalign naudojimas turi keletą pranašumų, palyginti su tradiciniais metaliniais breketais. Jie tapo populiariu daugelio pasirinkimu, nes yra daug mažiau matomi nei tradiciniai metaliniai breketai. Priklausomai nuo gydymo plano, nematomi breketai gali būti brangesni nei įprasti breketai. Skirtingai nuo metalinių breketų, nematomus breketus galima nuimti valgant, valantis dantis ar naudojant dantų siūlą.

Nematomi breketai – tai skaidraus plastiko prietaisų rinkinys, kuris kartais naudojamas vietoj metalinių breketų tiesinant dantis. Keraminiai breketai yra panašūs į metalinius breketus, tačiau breketai yra dantų spalvos arba skaidrūs, o ne metaliniai. Keraminių breketų breketai gali atitikti jūsų natūralių dantų spalvą, todėl juos sunku pamatyti iš tolo.

Jei jūsų dantis reikia rimtai gydyti, odontologas vietoj keraminių breketų gali rekomenduoti metalinius breketus. Vaikams, kuriems reikalingas dantų tiesinimas ar korekcija, breketai gali būti naudojami tik tada, kai jie turi visą suaugusiųjų dantų komplektą.

Funkcionaliai tiesūs

Jei jums mažiau rūpi, kad jūsų dantys būtų funkcionaliai tiesūs, o labiau rūpinatės, kad dantys atrodytų tiesūs, odontologai gali ant jūsų dantų uždėti porceliano sluoksnius, kad juos ištiesintų. Gydytojas ortodontas paima jūsų dantų atspaudus ir paduoda burnos apsaugų rinkinį, kurį galėsite nešioti gydymo metu.

Jie naudos šį vaizdą, kad sudarytų planą, kaip perkelti dantis į vietą. Tada jūsų ortodontas naudoja šį planą, kad sukurtų pasirinktinių plastikinių kapų rinkinį. Juos reikia patikrinti ir pakeisti per pirmuosius du mėnesius, nes jie padeda išlyginti dantis į tinkamą padėtį. Vienas iš akivaizdžiausių ortodontinės problemos sprendimų yra breketai, tačiau vis daugiau paauglių ir net suaugusiųjų prireikia tiesinti dantis, yra dar viena galimybė, žinoma kaip Invisalign.

Tai, kas tinka vienam asmeniui, gali netikti jums, todėl svarbu įsitikinti, kad Invisalign yra geriausias dantų tiesinimo pasirinkimas. Jūsų ortodontinių problemų sudėtingumas taip pat gali turėti įtakos tai, kaip Invisalign veikia jums. Be to, kadangi Invisalign kapas pacientas lengvai pašalina, gydymo trukmė ir kaina priklausys nuo to, kiek išleisite dantų tiesinimui. Remiantis „Invisalign“ svetaine, „Invisalign“ gydymas kainuoja tiek pat, kiek ir tradiciniai breketai.

Brangiausiu tiesinimo būdu laikomi liežuviniai breketai. Breketai yra dažnas dantų išlyginimo ir tiesinimo problemų sprendimas. Keraminiai breketai yra labai veiksmingi ir suteikia veiksmų laisvę tiesinant dantis.

Keraminiai prietaisai, dar žinomi kaip skaidrūs ortodontiniai aparatai, yra ortodontiniai aparatai, naudojami dantims tiesinti ir sąkandžio problemoms koreguoti. Invisalign arba nematomi breketai yra skaidrios, nuimamos plastikinės formos, naudojamos dantims išlyginti. Jie yra populiarus suaugusiųjų pasirinkimas, nes kiti dažnai jų nepastebi. Naudodami žandikaulio anatomiją, jie sveikai ir natūraliai sutvarko dantis.

Tiesinimo mechanizmas

Judėjimas gali būti labai tikslus, nes kronšteinai ir laidai yra pritvirtinti prie dantų ir nėra slydimo tarp laikiklių ir dantų. Kai nešiojate breketus, jūsų dantys juda, todėl jie gali atsilaisvinti. Galite jausti spaudimą ar diskomfortą, kai dantys prisitaikys prie naujų breketų.

Šie breketai spaudžia dantis, palaipsniui juos judindami ir perkeldami į norimą padėtį. Invisalign veikia kaip breketai, kad judėtų dantis, taikydami jiems jėgą ta kryptimi, kuria norime, kad jie judėtų.

Kai dantys yra per arti arba netinkamai išsidėstę, gali susidaryti apnašos, dėl kurių gali atsirasti ertmių. Labai kreivus dantis arba perkandusias burnas ištiesinti reikia ilgiau. Taip pat turite išsivalyti dantis po kiekvieno valgio, prieš dėdami juos atgal į burną, o tai reiškia, kad dantis valysite kelis kartus per dieną, o tai gali būti nepatogu.

Šie breketai visada lieka ant dantų, todėl tikimybė juos prarasti yra mažesnė. Didžiausias privalumas yra tai, kad jie yra praktiškai nematomi, o tai reiškia, kad niekas, išskyrus jus ir jūsų odontologą, nesužinos, kad tiesinate dantis. Kadangi dantų problemų sprendimo keraminiais ar metaliniais breketais laikas yra vienodas, vienintelis skirtumas tarp šių dviejų breketų yra tas, kad vienas yra metalinis, o kitas – keraminis.

Breketai

Breketai dažniausiai yra emaliuotos šukos, kurios tvirtinamos prie dantų panašiai kaip ir breketai, kurie pridedami prie dantų i standartiniai breketai. Tai, kaip dantys tiesinami ortodontiniais aparatais, priklauso nuo gydytojo ortodonto įgūdžių tiksliai uždėti breketus ant danties ir nuo to, kaip ortodontas sureguliuoja breketus ir laidus kiekvieno apsilankymo metu, pacientams būnant kabinete. Štai kodėl daugelis pacientų renkasi ortodontą dėl ortodontinių breketų, nes ortodontai yra specialistai, kurie savo praktikoje koncentruojasi tik į dantų tiesinimą, sąkandžio problemas, gražios ir sveikos šypsenos kūrimą.

Ortodontiniai pacientai šiandien turi daugybę dantų tiesinimo galimybių. Breketai gali padėti žmonėms, turintiems medicininių ir fizinių problemų, todėl yra daug pasirinkimų.

Patarus ortodontui ir laikantis tinkamos higienos, breketai mažiau kenkia dantims. Jei turite žandikaulio problemų ar kreivių dantų, kurių negalima ištaisyti vien breketais, jūsų ortodontas gali rekomenduoti ortodontinę operaciją.

Pabaigai

Jei jūsų susigrūdę dantys atsirado dėl per mažo žandikaulio arba jei perkandimas ar netinkamas sąkandis atsirado dėl netinkamo žandikaulio išlyginimo, aišku kapos šių problemų neišspręs. Mūsų odontologai Largo siūlo aiškias kapas, skirtus ortodontijoms ir kitoms kosmetinėms dantų procedūroms, tokioms kaip vainikėliai ir dantų balinimas.

Plačiau skaitykite Dentes.lt.