Dyzelinio automobilio priežiūra: 5 patarimai

Dyzelinio automobilio priežiūra: 5 patarimai

Jeigu norite, kad jūsų transporto priemonė jums tarnautų kuo daugiau metų – siūlome jai kasdien skirti dėmesio. Taip, jo nereikia daug ir nereikia intensyvaus. Svarbiausia kasdien, prieš užvedant, pažiūrėti – ar viskas veikia tinkamai ir jeigu matyti, kad yra kokie nors netikslumai – reikia į juos reaguoti, neignoruoti.

Dyzelinėms transporto priemonėms reikia skirti panašią priežiūrą kaip ir benzininiam varikliui. Yra vos viena kita smulkmena, kuri kinta.

Bandysime aptarti pačius svarbiausius priežiūros niuansus, kurie leis Jums būti ramiu, kad tinkamai pasirūpinote savo mašina.

  1. DPF plovimas.

Dyzeliniai transporto priemonei reikia pasirūpinti ir DPF filtru. Benzininės arba elektromobiliai – jų neturi, tad jiems tai nėra aktualu. Visada geriausia filtro valymo darbus palikti specialistams. Nors internete yra labai daug patarimų, kurie turėtų padėti paprasčiau išvalyti filtrą, tačiau be įrangos – viskas kur kas sudėtingiau. Galiausiai, teorija nuo praktikos skiriasi ir taip galima padaryti dar daugiau gedimų mašinai.

Žinoma, DPF plovimas – reikalingas ne visada. Kartais geriausia išeitimi tampa seno keitimas nauju. Tai yra normalu, kadangi tai dalis, kuri dėvisi, tad reikia laiku pamatyti gedimus, kurie signalizuoja, kad laikas seną dalį keisti nauja.

Dėl dalies pasirinkimo visada siūlome tartis su specialistais, kadangi jie geriausiai išmano – kas tinka konkrečiai Jūsų transporto priemonei.

  1. Variklio patikra.

Žinoma, reikia daugiau dėmesio skirti ne tik filtrams, tačiau ir varikliui, kuris, galima sakyti, yra transporto priemonės širdis. Kad ji visada plaktų gerai – reikia reaguoti, kai atsiranda gedimai. Tai dažniausiai yra neįprasti garsai, žinoma, sunkus mašinos valdymas, kuris reikalauja kuo greičiau nustoti eksploatuoti transporto priemonę, kadangi taip tampate pavojus ir sau, ir kitiems. Svarbiausia yra reaguoti ir ieškoti meistrų, kai reikia pagalbos. Galiausiai, nebandyti gedimų šalinti patiems, kadangi varikliai tikrai yra sudėtingi, tad be žinių galima gana greitai problemų padaryti daugiau.

  1. Padangų patikra.

Bet kokio tipo automobilio padangos dėvisi, tad natūralu, kad reikia skirti dėmesio jų patikrai ir tuo pačiu pasirinkimui. Džiugu, kad vis daugiau žmonių renkasi kartu su specialistais, kurie gali suteikti labai išsamias konsultacijas. Lygiai taip pat kiekvieną kartą prieš važiuojant reikia nepamiršti vizualiai patikrinti padangų, kadangi tai gali garantuoti, jog kelio bus saugi. Ir Jums, ir kitiems kelių eismo dalyviams.

  1. Akumuliatoriaus tikrinimas.

Nepamirškite, kad reguliariai reikia tikrinti ir akumuliatorius, kurie garantuoja, kad veiks tada, kai Jums labiausiai reikia. Žinoma, šaltuoju metų laiku jiems reikia skirti daugiau dėmesio, kadangi dėl aplinkos pavojaus – jie kur kas greičiau genda. Žinoma, tai nemalonumas kiekvienam, kuris nori važiuoti mašina, o ji neveikia.

  1. Tepalų keitimas.

Galiausiai, kiekvienos transporto priemonės funkcionalumas yra neatsiejamas ir nuo tinkamu tepalų, kurie turi būti pasirenkami pagal mašinos markę. Šiuo metu apskritai tepalų kiekis yra toks didelis, kad pradėjus ieškoti rasite labai plačias kainos ribas. Per daug netaupykite. Juk tepalai garantuoja, kad mašina Jums tarnaus ne tik funkcionaliai, tačiau ir ilgai. Taupantys, deja, dažniausiai pralaimi. 

Pamačius, kad yra tam tikri netikslumai – svarbiausia yra nebandyti gedimų šalinti patiems, kadangi taip jų galima padaryti dar daugiau. Visada pirmiausia reikia kreiptis į specialistus, kurie jums gali ištiesti pagalbos ranką ir tuo pačiu užtikrinti, kad bet kokie mašinos gedimai bus greitai sutvarkyti ir jūs vėl galėsite keliauti sėkmingai.