Ką reikia žinoti perkant žiedą su deimantu?

Ką reikia žinoti perkant žiedą su deimantu?

Žiedas su deimantu yra klasika, kuri niekada neišeina iš mados ir visada žavi savo spindesiu. Deimantas yra kiečiausias ir geidžiamiausias brangakmenis pasaulyje, simbolizuojantis pastovumą ir jausmų tyrumą. Šiame straipsnyje aptarsime, ką turėtumėte žinoti prieš pirkdami žiedą su deimantu.

Kodėl žiedas su deimantu yra toks populiarus pasirinkimas jau daugelį metų?

Žiedas su deimantu yra ne tik gražus papuošalas, bet ir puiki investicija į ateitį. Deimantai yra labai reti ir sunkiai išgaunami, todėl jų vertė nuolat auga. Deimantinis žiedas bus ne tik prisiminimas, bet ir vertingas turtas. Deimantai yra itin atsparūs pažeidimams ir nepraranda savo spindesio net po daugelio metų nešiojimo. Tačiau prieš patekdamas ant žiedo, jis turi būti specialiai apdorotas ir nupoliruotas, kad atsiskleistų visas jo grožis. 

Kaip pasirinkti žiedą su deimantu?

·       Metalo tipas

Deimantai gali būti įtvirtintas įvairiuose tauriuosiuose metaluose, tačiau populiariausi yra sidabras ir auksas. Sidabras yra pigesnis ir turi šaltą atspalvį, kuris gerai kontrastuoja su baltu deimantu. Auksas yra brangesnis ir turi šiltą atspalvį, suteikiantį žiedui elegancijos ir prestižo. Auksas gali būti geltonas, baltas arba rožinis, priklausomai nuo kitų metalų priedų. Įtvirtinimo pasirinkimas priklauso nuo asmens, kuris nešios žiedą, skonio. 

·       Deimanto forma ir dydis

Deimantai gali būti įvairių formų ir dydžių, o tai turi įtakos jų išvaizdai ir kainai. Dažniausiai pasitaikanti forma yra apvalioji (briliantinė), turinti daugiausia briaunų ir geriausiai atspindinti šviesą. Kitos populiarios formos: ovalo, kriaušės, širdies, kvadrato, stačiakampio arba trikampio. Formos pasirinkimas priklauso nuo gavėjo pageidavimų ir asmenybės. Vienos formos yra labiau klasikinės ir universalios, kitos – modernesnės ir originalesnės. Deimanto dydis matuojamas karatais (ct), kurie lemia jo svorį. Kuo didesnis deimantas, tuo daugiau už jį mokėsime. Daugiau informacijos: auksoisparduotuve.lt.

·       Deimanto parametrai, turintys įtakos žiedo kainai

Be deimanto dydžio, žiedo kainai įtakos turi ir kiti veiksniai, pavyzdžiui, skaidrumas, spalva ir šlifavimas. Skaidrumas lemia intarpų, t. y. mažų priemaišų deimanto viduje, skaičių ir dydį. Kuo mažiau intarpų, tuo geresnis deimanto skaidrumas ir didesnė jo vertė. Spalva lemia deimanto atspalvį nuo bespalvio iki geltono. Kuo mažiau spalvos turi deimantas, tuo didesnė jo vertė. Šlifavimas lemia briaunų, suteikiančių deimantui formą ir spindesį, kokybę ir proporcijas. Kuo geresnis deimanto šlifavimas, tuo kokybiškesnis deimantas ir didesnė jo vertė. Grynumas, spalva ir šlifavimas vertinami pagal tarptautinę 4C skalę (karatas, skaidrumas, spalva, šlifavimas).