Kaip įsirengti jaukius ir stilingus namus?

Kaip įsirengti jaukius ir stilingus namus?

Namo statybos ar renovacija nėra lengvas darbas, ypač kai norisi ne tik kokybės, bet ir jaukumo bei grožio. Įsirengiant stilingus namus apgalvojamas ne tik namo vidaus dizainas (interjeras), bet ir išorė (eksterjeras). Vienas iš ypač svarbių eksterjero elementų yra stogas ir čia gali pagelbėti Blachotrapez stogo danga.

Kuo ypatinga Blachotrapez stogo danga?

Tai itin atspari laikui plieninė (kitaip skardinė) stogo danga, kuriai suteikiama garantija net iki 60 metų. Tai puikus sprendimas, jei norisi tvirto ir lengvo stogo savo namui. Yra net trys pagrindiniai stogo dangos tipai, kurį rinktis?

  • Klasikinė stogo danga. Tokia stogo danga nors ir pasižymi klasikine išvaizda, tačiau yra modernios formos, tad tinka įvairiems pastatams – tiek nuosaviems namams, tiek ir gamybiniams pastatams ar kitiems architektūriniams sprendimams.
  • Čerpinė stogo danga. Dėl savo lengvumo tinka ne tik naujų pastatų stogams, tačiau ir renovuojant seną namą – ko nepasakysi apie originales čerpes, kurios sveria itin daug. Gali būti tradicinė ir moderni, minimalistinė plokštinės čerpių imitacijos danga.
  • Trapecinė stogo danga. Tai moderni ir patvari, labai populiari dėl savo funkcionalumo stogo danga. Išskirtinis bruožas – banguotumas, kuris gali būti skirtingo gylio. Žemo profilio dažniausiai naudojama mažesniems pastatams, ne tik privatiems namams, garažams ir pan., bet ir konkrečioms funkcijoms atlikti (pvz., kaminui padengti).

Plieninio stogo ypatybės

Renkantis plieninį stogą labai svarbu įsitikinti, kad jis pagamintas ne tik iš aukščiausios kokybės plieno, bet ir yra padengtas įvairiais priedais, kurie padės ilgam išsaugoti stogą nuo aplinkos veiksnių sukeliančių koroziją.

Kuo toliau, tuo labiau griežtėja reikalavimai gaminant plieninę stogo dangą, tad ji tampa ekologišku ir tvariu sprendimu. Sertifikuoti gamintojai užtikrina, kad laikomasi griežčiausių reikalavimų ir naujausių technologijų įgyvendinant draugiškus aplinkai sprendimus.

Nors plieninė stogo danga palyginus yra brangi (dideli gamybos kaštai), tačiau dėl savo praktiškumo ir ilgaamžiškumo, ši danga yra labai populiari ir žmonės ją vertina kaip laikui bėgant aptsiperkančią investiciją.

Stogui uždengti neužtenka vien tik stogo dangos. Svarbu nepamiršti, kad prieš dedant stogo dangą, reikia paruošti ir stogo konstrukciją – mediena turi būti tvirta ir pritaikyta plieninei stogo dangai. Taip pat prireiks ir stogo priedų – hidroizoliacinės medžiagos, stogo plėvelės, sandarinimo elementų, o vėliau tenka nepamiršti ir utilizavimo darbų. Ir žinoma, stogą apdengti turi žmonės, tad svarbu išsirinkti tinkamus specialistus, kurie išmano savo darbą ir Jūsų investicijos pasiteisintų.

Kaip suderinti namo spalvą ir stogą?

Šiais laikais namų įvairovė yra milžiniška – jie yra ne tik skirtingų formų, dydžių ir kitų architektūrinių sprendimų, tačiau ir spalvų. Dėl šios priežasties natūralu, kad ir stogo dangų spalvų gama turi būti plati. Visgi tai yra viena iš sunkiausių užduočių namo savininkui – juk tai atsakingas sprendimas, kuris įtakos eksterjerą ilgus dešimtmečius.

Dizaineriai pataria orientuotis pagal šiuos orientyrus:

  • Raudonas namas – tamsiai ruda, juoda, pilka arba žalia stogo danga.
  • Šviesiai pilkas namas – pilka, juoda, žalia, mėlyna ar net balta stogo danga.
  • Kreminės spalvos namas – ruda, juoda pilka, žalia ar mėlyna stogo danga.
  • Rudas namas – pilka, ruda. žalia arba mėlyna stogo danga.
  • Baltam namui tinka beveik visų spalvų stogo danga.
  • Mediniam namui tinka ruda, žalia, juoda bei pilka stogo danga.

Pabaigai

Susikurti stilingą namą šiais laikais iš dalies nėra labai sunku. Turime didelį pasirinkimą įvairiausių detalių – tiek smulkių, tiek ir tokių didelių kaip stogas. Gali būti sunku nepasiklysti tarp plataus pasirinkimo, tačiau verta įsiklausyti, ką sako savo sričių specialistai ir taip susikurti geriausią savo namų versiją.

Straipsnis paruoštas pagal manostogas.lt