Oro kondicionieriai: naudingi ar žalingi?

Oro kondicionieriai: naudingi ar žalingi?

Ko gero kiekvienas gali sutikti su tuo, kad šiltuoju metų laiku oro kondicionierius yra nepakeičiamas prietaisas. Oro kondicionieriai gali padėti pasirūpinti tinkama oro temperatūra patalpose, kuriose būname daugiausiai ir dažniausiai. Oro kondicionieriai šiandien naudojami tiek namuose, tiek automobiliuose, tiek biuruose. Šiandieninė pasiūla leidžia rinktis iš plataus oro kondicionierių spektro bei jų teikiamų privalumų, tačiau daugeliui vis dar kyla klausimas, ar kondicionieriai teikia daugiau naudos ar žalos. Tad kaip yra iš tiesų?

Oro kondicionieriai: pliusai lenkia minusus

Vienas populiariausių ir nuo seno naudojamų patalpų kondicionavimo sprendimų yra jų vėdinimas pravėrus langą ar duris. Tačiau retai kas susimąsto, kad tai nėra tinkamas būdas palaikyti vėsų ir švarų orą patalpose, kuriose lankosi, dirba ar gyvena daugiau žmonių. Pro atviras angas šilto oro į patalpas patenka dar daugiau, kartu su galimu triukšmu iš lauko ar kenksmingomis oro dalelėmis. Oro kondicionieriai veikia efektyviai ir padeda sukurti mikroklimatą aplinkoje, optimalų gyvenimo ar darbo poreikiams. Kondicionierių sistemos padeda pašalinti susikaupusią drėgmę, dėl pelėsio tikimybės kenksmingą ne tik žmogui, bet ir patalpose esantiems baldams ar kitiems daiktams. Kondicionieriaus dėka galima paprastai ir greitai reguliuoti patalpų orą pagal savo norus, o jis reikšmingai veikia fizinės žmogaus savijautos parametrus. Tinkamai kondicionuojamas oras padeda išlaikyti budrumą, žvalumą, kuriuos gali stipriai sumažinti pernelyg įšilęs ar tvankus oras. Tuo tarpu kalbant apie tai, kokiais trūkumais pasižymi oro kondicionieriai, dažnai jais tampa jų sukeliami temperatūros pokyčiai, lemiantys didesnę peršalimo ar susirgimų tikimybę. Taip pat, netinkamai eksploatuojamas kondicionierius gali prisidėti ir prie alerginių, infekcinių susirgimų, todėl svarbu juos tinkamai prižiūrėti ir reguliuoti.

Kokie oro kondicionieriai šiandien yra siūlomi?

Šiandien, priklausomai nuo Jūsų individualių ar verslo poreikių, galima rinktis iš didelės skirtingų oro kondicionierių pasiūlos. Oro kondicionieriai, skirti namų patalpoms vėdinti, gali būti sieniniai, mobilūs, be išorinio bloko, tuo tarpu verslo patalpoms dažniausiai renkamasi konsolinius, kasetinius, grindinius/lubinius arba pastatomus ant grindų. Pažangūs technologiniai sprendimai lemia, kad modernūs oro kondicionieriai yra patogūs naudoti, lengvai valdomi ir reguliuojami, veikiantys tyliai ir pritaikomi itin skirtingose patalpose. Norėdami išsirinkti Jums reikalingą oro kondicionierių, rekomenduojama pasikonsultuoti su šios srities žinovais.