Ar mums prireiks COVID-19 4 vakcinos?

Ar mums prireiks COVID-19 4 vakcinos?

Tikriausiai jau girdėjote apie naująją viruso atmainą ,,Omicron” , todėl žmonėms kyla klausimai ar mums prireiks COVID-19 4 vakcinos? Pagal pirmuosius pranešimus, buvo rašoma, kad COVID-19 dvi vakcinos negalės užtikrinti pakankamai apsaugos mums nuo Omicron viruso atmainos. Reikia nepamiršti ir to ,kad vakcinos mums suteikia pakankamai apsaugos nuo sunkos ligos arba mirties. Daugumoje šalių buvo paspartinta revakcinacija, o gamintojai rašė, kad dirba su specifinių variantų vakcinomis. Visiems darosi aiškiau, kad tris dozės yra būtinybė, tačiau neaišku, kiek laiko mūsų organizmą apsaugos. Bėgant laikui, antikūnai pradeda mažėti. Kol kas dar nėra žinoma ar reikės žmogui ir ketvirtosios vakcinos, kovojant su virusu. O jei reikės, tuomet nežinoma kada reikės.

4 vakcina

,,Pfizer” generalinis direktorius Albertas Bourla praėjusią savaitę sakė, kad mums gali prireikti ir 4 dozės. Buvo atlikti preliminarūs tyrimai, kurie rodė, kad ,,Omicron” variantas gali pakenkti COVID-19 vakcinos generuojamiems antikūniams. Taip pat buvo sakoma, kad vakcinos gali prireikti ankščiau nei vėliau.

,,Kai pamatysime realaus pasaulio duomenis, jis nustatys ar ,,Omicron” yra gerai padengta trečioji vakcina ir kiek laiko. Ir manau, kad mums prireiks ketvirtos dozės” – sakė Bourla. Pridurdamas sakė, kad su naująja versija turime palaukti pamatyti, nes kol kas turime labai mažai informacijos. Mums gali prireikti ir greičiau.

Pasaulio sveikatos organizacija, trumpai tariant (PSO) nenusprendė pritarti visuotiniam ,,Boosterio” diegimui, nes prieš priimant sprendimą, reikia turėti daugiau duomenų.

Buvo aptariama ir kita tema. Intervalų tarp antrosios dozės ir revakcinacijos sutrumpinimo klausimu. Daktarė Monica Gandhi, infekcinių ligų specialistė iš Kalifornijos universiteto San Franciske , teigė, kad jei vakcinos bus duodamos per anksti, jos gali mums nesuteikti tiek daug naudos.

Pagal duomenis, kurie buvo pateikiami iki šiol, patvirtina, kad revakcinacija yra skiriama praėjus 4 – 6 mėnesiams po antrosios dozės, o dozių skyrimas iš tikrųjų padidina imunogeniškumą.

Straipsnis parengtas Zibainis.lt komandos. Informacija buvo surinkta iš užsienio puslapio ir išversta.

Nuoroda į originalų straipsnį: https://www.healthline.com/health-news/will-we-need-a-fourth-covid-19-vaccine-dose-due-to-omicron#A-fourth-shot,-sooner-than-expected?