Atostogos Italijoje

Atostogos Italijoje

Poilsis Italijoje paprastai asocijuojasi su daugiau mažiau kultūriniu turizmu. Nors tai ir pietų šalis, nuo balandžio iki spalio drąsiai galinti būti puikiu pajūrio kurortu, vis tik pagulėti paplūdimyje ir pasimaudyti šiltoje jūroje dažniausiai renkamės kitas šalis. Paradoksalu – Italiją iš trijų pusiu supa jūra, vandens čia gausybė, valstybei priklauso dvi didelės salos – Sardinija ir Sicilija, abi puikiai tinkamos kurortiniam poilsiui.

Tad kodėl gi ilsimės Bulgarijoje, Turkijoje ar Kose?

Atsakymas išties gana paprastas – kaina. Italai, nors ir kamuojami ekonominių nesklandumų, nelinkę būti pigūs kaip netolimi jų kaimynai graikai. Čia ir transportas, ir nakvynės, ir maisto kainos ženkliai didesnės nei Graikijos, Ispanijos, nekalbant jau apie Turkijos ar Bulgarijos kurortus. O jei atostogų tikslas yra tiesiog pasimėgauti saule, šiltais orais bei skaidriu Viduržemio jūros vandeniu – kam mokėti brangiau. Visada atsiras pigesnių alternatyvų už Italiją.
Tačiau šios šalies negalima užmiršti, kuomet kelionės tikslu tampa pažinimas. Sena, kadaise klestėjusios civilizacijos kultūra, išpuoselėta įvairių laikų architektūra, prižiūrėti parkai, galų gale gamtos objektai – pradedant atokiais tarp uolų įsispraudusiais paplūdimiais baigiant lediniais kalnais, traukiančiais rimtus alpinistus.

Kalbant apie miestus, Italijoje yra du pagrindiniai traukos centrai – sostinė Roma bei Milanas. Roma kalba pati už save – kadaise buvęs didžiulės civilizacijos centru miestas tais laikais stebino save architektūriniais bei techniniais sprendimais, vergų darbo išpuoselėtais statiniais. Kadaise pasauliniu mastu tai buvo didžiulis miestas, kuriame reikėjo įrengti ir akvedukus vandeniui atvesti, ir kokias nors nuotekų sistemas. Populiarūs buvo amfiteatrai, naudoti įvairiausiems pasirodymams. Tų laikų pasiekimų likučius galima pamatyti ir dabar, bandant įsivaizduoti, koks gyvenimas virė prieš kokį tūkstantmetį. Tuo tarpu šiaurinėje šalies dalyje esantis Milanas labiau traukia savo naujesnių laikų architektūra, ypač gotikos šedevrais. Nuo Milano netoli ir kalnai, traukiantys įvairius gamtos mylėtojus.

Retas kuris, būdamas Romoje, neaplanko ir mažiausios pasaulio valstybės – Vatikano. Centrinėje Romos dalyje esantis Vatikanas traukia net tik viso pasaulio katalikus, bet ir šiaip smalsuosius. Prie šios nykštukinės valstybės vartų dažnai nusitiesia turistų eilės, jei vyksta koks nors renginys, pamaldos ar popiežiaus kalba – eilės būna išties didžiulės. Tokiu metu toli gražu ne visi norintys patenka centrinę Vatikano aikštę. Nuo Romos gana netoli ir Viduržemio jūra, tad viešint šiame mieste labai patogiai galima skirti kokį pusdienį ir kurortiniam poilsiui paplūdimyje.

Paruošta pagal https://hotel-prague.us