7 „zero waste“ patarimai: kaip valytis dantis ekologiškai

7 „zero waste“ patarimai: kaip valytis dantis ekologiškai

Vis dažniau žiniasklaidoje pasirodo informacija apie klimato kaitą, stichines nelaimes, globalinio atšilimo problemas, aplinkos taršą. Vis daugiau žmonių pradeda vadovautis zero waste principu, kuris tapo ne šiaip tendencija, o tikru judėjimu už sąmoningą gyvenimo būdą. Tai yra jūsų pasirinkimas ir jūsų noras išeiti iš savo komforto zonos – pakeisti savo kasdienius įpročius, net ir taip paprastai, kaip vengti plastikinių maišelių ir plastikinių pakuočių.

  • Draugiškas aplinkai prekes galite rasti greenwhale.eu internetinėje parduotuvėje. Atkreipkite dėmesį į ekologiškas greenwhale.eu pakuotes ir į prekių sudėtį.

Zero waste principas – mažinti taršą atliekomis ilginant gaminių gyvavimo ciklą, mažinant neatsinaujinančių gamtos išteklių naudojimą ir pakavimo medžiagų kiekį sąvartynuose bei gamtoje.

Daugelis žmonių sako: „Tai tik vienas dantų šepetėlis! Tačiau jų yra 8 milijonai. Nesunku įsivaizduoti, kiek plastiko patenka į gamtą ir sąvartynus.”

Kas nutinka senam dantų šepetėliui jį išmetus?

Kasmet išmetama ir į aplinką patenka daugiau nei 1 milijardas dantų šepetėlių. To pakanka, kad būtų galima apvažiuoti pasaulį bent 4 kartus. Tai yra apie 2600 kg plastiko! Pastaraisiais metais užfiksuota daug atvejų, kai laukiniai gyvūnai ir paukščiai buvo sužaloti arba žūva dėl to, kad prarijo dantų šepetėlius. Būtent dėl ​​šios priežasties daugeliui paukščių ir gyvūnų populiacijų gresia išnykimas.

Ar žinote, kad plastikiniai dantų šepetėliai dažniausiai gaminami iš plastiko – polipropileno ir nailono, naudojant neatsinaujinančius energijos šaltinius, tokius kaip anglis. Nailonas gamina azoto oksidą, kuris yra 300 kartų kenksmingesnis nei anglies dioksidas. Padidėjusi anglies dioksido koncentracija sukuria „šiltnamio efektą”, o tai savo ruožtu daro įtaką klimato kaitai.

Tačiau kaip išsivalyti dantis nekenkiant aplinkai?

Ekologiškas dantų valymas
Ekologiškos priemonės dantų priežiūrai

1. Rinkitės dantų šepetėlį pagamintą iš natūralių medžiagų

Bambukinis dantų šepetėlis tampa vis populiaresne alternatyva, nes yra draugiškesnis aplinkai. Be to, bambukas yra greičiausiai auganti mediena – kai kurios bambuko rūšys gali augti iki 5 cm per valandą.

2. Suteikite plastikiniam šepečiui antrą galimybę

Jei nusprendėte įsigyti ekologišką dantų šepetėlį, senojo neišmeskite, o utelizuokite jį teisingai – kartu su kitais plastikiniais daiktais. Galite pailginti plastikinio dantų šepetėlio tarnavimo laiką, naudodami jį namuose – valydami batus, plyteles ar papuošalus!

3. Pirmenybę teikite naujovėms

Jei svarstote apie naujo dantų šepetėlio įsigijimą, rekomenduojame rinktis šepetėlį iš „naujos kartos” medžiagų, kurios, susilietus su jūros/vandenyno vandeniu, per 1 metus suyra be toksinės taršos, pavyzdžiui, silikono ir bioplastiko. Taip pat įsitikinkite, kad jūsų dantų šepetėlyje nėra BPA.

4. Elektrinis dantų šepetėlis ir irigatorius

Įprasta alternatyva yra elektrinis dantų šepetėlis ir irigatorius, kurie jums tarnaus kelerius metus, o ne keisti įprastą šepetėlį kas 3 mėnesius. Su tokiu šepetėliu reikia keisti tik antgalį. Irigatorius savo ruožtu yra alternatyva dantų siūlui – tai ateityje taps ekonomišku sprendimu, nes dantų tarpai valomi spaudžiama vandens srove.

5. Natūralaus pluošto dantų siūlas stiklo pakuotėje

Ekologiški dantų siūlai
Ekologiški dantų siūlai

 

Tai nauja alternatyva, siūlanti ekologišką sprendimą – dantų siūlą galima įsigyti stikliniame indelyje. Natūralus dantų siūlas stiklo pakuotėje – padės sumažinti taršą atliekomis nes stiklo indelį galėsite panaudoti dar kartą.

6. DIY dantų pasta ir burnos skalavimo skystis

Vis daugiau informacijos atsiranda apie „DIY” sprendimus, kaip namuose pasigaminti dantų pastą ir burnos skalavimo skystį. Yra specialių tablečių, kurias galite ištirpinti vandenyje ir praskalauti burną.

7. Rinkite dantų pastą perdirbtoje arba metalinėje pakuotėje

Dantų pasta ekologiškoje pakuotėje
Dantų pasta ekologiškoje pakuotėje

Ypač svarbu atkreipti dėmesį ne tik į dantų pastos pakuotę, bet ir į jos sudėtį – joje turi būti fluoro ir kitų būtinų burnos priežiūrai mikroelementų.