Ką žinoti kraustantis į naujus namus

Ką žinoti kraustantis į naujus namus

Šiame straipsnyje pateiksime nemažai vertingų patarimų, kaip kraustytis efektyviau ir sklandžiau.

 1. Ant pakuojamų dėžių užrašykite, koks turtas jose sudėtas. Arba dėžes žymėkite pagal patalpas – kas į sandėliuką, neškite į sandėliuką, kas iš vonios – į vonią, kas svetainės – padėkite dėžę svetainėje ir taip toliau.
 2. Į dėžes pirmiausia sudėkite mažiausiai vertingus daiktus, pasilikite tuos, kurių gali prireikti. Tai labai aktualu, jei kraustysitės ne iš karto, o, pavyzdžiui, per kelis kartus.
 3. Į dėžes daiktų prikraukite iki pat viršaus ir tik tuomet jas užklijuokite lipnia juostele. Atidžiai pakuokite smulkius, dūžtančius, išbyrėti galinčius daiktus. Ypač stebėkite, ar nekiauras dėžės dugnas, antraip visas dėžėje esantis turtas gali pasileisti ant žemės.
 4. Daiktus, kurie gali sudužti, pakuokite į specialias dvigubas dėžes, o kad dūžtantys daiktai nesiliestų, juos susukite į laikraščius, „burbulinę“ plėvelę, pridėkite minkštų daiktų ar audinių atraižų greta. Jei daiktai jautrūs dažams, juos pakuokite atsargiai arba verčiau rinkitės paprastą baltą arba šviesiai rudą pakavimo popierių.
 5. Į vieną dėžę neprikraukite per daug daiktų – jei esate mergina ar moteris, nepervertinkite savo galimybių, nes nešti bus tikrai sunku. Tiesa, jei pasirenkamos perkraustymo paslaugos Vilniuje, tikriausiai atvyks keli stiprūs vyrukai, tad jiems pakelti sunkias dėžes bus vieni juokai.
 6. Tikėtina, kad per vieną dieną nespėsite ir išsikraustyti, ir daiktų sudėlioti naujuose namuose, taigi į atskirą dėžę susidėkite būtiniausius daiktus pirmajai nakvynei – švaros priemones, apatinius drabužius pasikeitimui, vandens atsigerti, telefonų ir kompiuterių baterijų įkroviklius ir pan.

Ko gali prireikti kraustantis?

Kad kraustymosi dieną netektų bėgioti po parduotuves, iš anksto nusipirkite šių daiktų:

 • tvirtų dėžių daiktams pakuoti;
 • didelių maišų, į kuriuos galėsite sudėti drabužius, avalynę, tekstilę ir kitus „nejautrius“ transportavimui daiktus;
 • burbulinės plėvelės, į kurią vyniosite atskirus, dėžučių neturinčius indus, trapius daiktus;
 • tvirtos lipniosios plėvelės ar kokios nors pakavimo juostos;
 • plėvelės baldų kampams apsaugoti;
 • žymeklių arba lipdukų, kuriais žymėsite maišus ar dėžes.

Pagalvokite, kokių pakavimo priemonių gali prireikti jūsų konkrečiu atveju.

Informacija paruošta pagal: www.kambariokai.eu