Nekilnojamojo turto pardavimas ir įkeitimas

Nekilnojamojo turto pardavimas ir įkeitimas

Nekilnojamas turtas ir jo rinka šiomis dienomis yra tikrai beprotiška. Dėl išaugusios būstų paklausos iš pirmo žvilgsnio, net ir paprastos statybos variantai yra pasiekę dar neregėtas aukštumas.

Dėl šios priežasties nemažai žmonių ryžtasi atsinaujinti bei taip pat parduoti savo būstą pasinaudodami itin pakilusiomis kainomis.

Šiame straipsnyje – apie pagrindines ypatybes kurios yra susijusios su tinkamu ir taisyklingu būsto pardavimo procesu.

Tinkamų reklaminių priemonių parinkimas

Nors šiomis dienomis būstai yra graibstomi itin greitai, tam tikrų reklaminių priemonių jums vis tiek reikės. Čia reikėtų apsvarstyti kiek galite leisti sau laiko ir pinigų paruošiant tinkamą būsto reklamą.

Pats paprasčiausias sprendimas, ko gero, bus NT skelbimai kuriuos labai paprastai galima įkelti į spaudos leidinius ar tiesiog portalus internete.

Būtent internetiniai skelbimai yra pasirenkami dažniausiai, kadangi tai yra pigus ir paprastas, o dažnai net ir nemokamas būdas kažką reklamuoti.

Svarbu rasti tinkamą pirkėją

Didelė paklausa rinkoje dar nereiškia, jog akimirksniu parduosite savo būstą už maksimalią pardavimo kainą. Net ir šiais laikais vis dar pasitaiko arba nerimtų pirkėjų arba tų kurie bando nupirkti jūsų NT už per pigią kainą primygtinai.

Dar prieš keliant skelbimą ir apsisprendžiant dėl to kokia bus galutinė jūsų būsto kaina, itin protinga būtų gerai pasidomėti apie panašaus rajono ar komplektacijos butų kainas. Tokiu būdu bus lengviau ne tik matyti jo vertę, tačiau dėliotis ateities planus naujam NT.

Žinoma, kiekvienas pirkėjas ieškos kaip įmanoma pigiau, todėl nereikėtų iškarto nustatinėti nerealiai didelės kainos, kadangi tokiu būdu žmonių tiesiog nesudominsite.

Tinkamų dokumentų paruošimas

Kitas svarbus žingsnis – visi svarbiausi formalumai norint parduoti savo būstą.  Kaip žinia pagrindiniai iš jų yra šie:

  • Nuosavybės pažymėjimas – šis dokumentas įrodo, jog jūs ar jūsų šeimos narys turi turtinę nuosavybės teisę į parduodamą NT.
  • Pirkimo-pardavimo sutartis – dokumentai iš jūsų prieš tai buvusio sandorio kurio metu jūs minėtą būstą įsigijote.
  • Planas – šiame dokumente yra išdėstomas tinkamas būsto planas su visomis ypatybėmis.

Kadangi formalumų tvarkymas gali užtrukti nemažai laiko, patartina kreiptis į NT bendrovę bei kitas atitinkamas institucijas kurios jums paruoš dokumentus dar iki tol kol surasite pirkėją. Tuomet jam atsiradus viskas vyks kur kas greičiau.

Geriausias dalykas, kuriuo ko gero paseks dauguma pardavėjų yra kreipimasis į notarą. Šie asmenys puikiai žino kokiais teisiniais reikalavimais turi būti vykdomas NT pardavimas apie kuriuos mažiau patyrę tarpininkai apskritai mažai ką žino.

Pabaigai

Šiame straipsnyje trumpai aptarėme tai kas yra svarbiausia parduodant savo NT. Išaugusios kainos daug ką gundo parduoti būstą kuomet kainos yra pakilusios ir persikelti į naujesnius bei erdvesnius būstus.

Vis dėl to, NT pardavimas neturėtų būti sudėtingas procesas todėl susitvarkykite formalumus, tinkamai įvertinkite savo NT kainą ir paskelbite būsto pardavimą formaliai.

Paruošė: manoplotas.lt.