Saulės modulių tvirtinimas. Juos galima tvirtinti ne tik ant stogo

Saulės modulių tvirtinimas. Juos galima tvirtinti ne tik ant stogo

Kylančios elektros energijos kainos, atsakingas požiūris į išteklių panaudojimą, ar tiesiog noras naudotis naujausiomis technologijomis – daugybė priežasčių paskatina vis daugiau žmonių įsirengti elektros kolektorius savo namuose,  o tiksliau – ant namų stogų. Stogas – įprasta vieta saulės modulių tvirtinimui, tačiau kartais aplinkybės susiklosto taip, kad ant stogo kolektorių tvirtinti tiesiog negalima. Pavyzdžiui, dėl prastos stogo dangos būklės, tačiau sparčiai tobulėjančios technologijos jau sukuria galimybes modulius tvirtinti ne tik ant stogo, bet ir ant namo fasado.

Saulės moduliai ant namo fasado – misija įmanoma

 

Alternatyvios saulės modulių montavimo sistemos – tai išeitis, leidžianti saulės energiją kaupti per modulius, kurie tvirtinami ant namo fasado. Tai puikus būdas padidinti modulių plotą ir sukaupti didesnį kiekį energijos. Taip pat – savotiškai atnaujinti namo fasadą moderniai atrodančiais saulės moduliais. Tai ypač aktualu, kai namo fasadas nebeatrodo reprezentatyviai, bet jo atnaujinimui nesinori skirti lėšų. Saulės modulių įrengimas leis ir atnaujinti fasadą, ir sutaupyti elektros energijos sąskaita. Toks sprendimas puikiai tinka tiek namams, tiek bet kokio tipo įstaigoms ar biurų pastatams. Aliuminio konstrukcijų pagalba įrengti moduliai atrodo išties moderniai ir novatoriškai.  

Alternatyvios tvirtinimo sistemos taip pat labai pasitarnauja tuo atveju, kai modulius tvirtinti ant stogo rizikinga dėl apkrovos. Montuojant saulės elektrines ant pastatų stogų, privaloma įvertinti stogo apkrovą. Ir skaičiuoti reiktų ne tik saulės elektrinių svorį, tačiau ir ant stogo nusėdančius kritulius. Tai ypač aktualu šaltuoju sezonu, kai iškrenta didelis kiekis sniego ir stogus nukloja stora sniego ir ledo danga. Kartu su saulės kolektoriais, stogui gali tekti iki 1 000 kg svorio slėgis, kurio stogo danga gali ir neatlaikyti, ypač, jei stogas senas ir jo danga nebe tokia tvirta.
Puiki alternatyva – modulių tvirtinimas ant namo fasado. Taip išvengiant rizikos sugadinti stogą.

Alternatyvios saulės modulių tvirtinimo sistemos – būdas padidinti saulės elektrinės plotą

 

Nedidelio namo ar kito pastato stogo plotas – taip pat sąlyginai nedidelis, todėl ant jo įrengiama saulės elektrinė gali nesukaupti pakankamai energijos visiems elektros poreikiams patenkinti. Norint padidinti elektrinės plotą, modulius galima tvirtinti ant pastato fasado. Taip sukaupiant pakankamą kiekį energijos ir ženkliai sutaupant. Svarbu šiems darbams pasirinkti profesionalus, kurie galėtų įvertinti fasado būklę, pasiūlyti geriausius sprendimus, suprojektuoti ir tinkamai įrengti.