Skandinaviško stiliaus baldai namams: kodėl skandinaviški baldai tokie populiarūs?

Skandinaviško stiliaus baldai namams: kodėl skandinaviški baldai tokie populiarūs?

Dauguma žmonių, prieš įsirengiant savo namus, atlieka svarbiausią užduotį – išsirenka interjero stilių, kuris bus pagrindinis ir vyraujantis visuose namuose. Šį žingsnį būtina atlikti prieš pradedant pirkti baldus, nes skirtingų stilių baldai sukuria netvarkos įspūdį. Pasirinktas interjeras ir baldai vyraus namuose ne vienerius namus, o užsukę svečiai visada į tai atkreips dėmesį, todėl geriau jau pasirinkti sąmoningai ir viską gerai apgalvojus. Galima teigti, jog skandinaviško stiliaus baldai namams dabar yra populiarumo viršūnėje, tad šiame straipsnyje ir apžvelgsime, kuo skandinaviški baldai ir stilius tokie ypatingi bei mylimi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Skandinaviškas stilius

Skandinaviškas stilius kilo iš skandinavų šalių – Danijos, Norvegijos ir Švedijos. Apie patį stilių imta kalbėti XX amžiaus 6-tajame dešimtmetyje. Pagrindinis akcentas, apie ką buvo kalbėta – „NE“ netvarkai ir chaosui. Būtent skandinaviškas stilius kalba apie minimalizmą, čia nerasite perteklinių, nereikalingų daiktų – visi daiktai turi savo vietą. Skandinavišką interjerą puošia naminiai augalai, šilti ir malonūs audiniai bei tekstūros. O visą stilių kuria skandinaviški baldai, kurie tikrai išsiskiria iš kitų.

Skandinaviško stiliaus baldai namams niekada neišeis iš mados

Skandinaviški baldai yra labai saugus bei puikus pasirinkimas dvejojantiems dėl interjero stiliaus. Skandinaviškas stilius ir baldai sukuria jaukumo, ramybės, natūralumo, tvarkos pojūtį, todėl tokiuose namuose visada gera būti. Skandinaviško stiliaus baldai namams yra neutralių atspalvių – vyrauja balta, juoda, rusva. Taip pat, svarbios natūralios tekstūros, ypatingai medis, prie kurio puikiausiai dera šilti, žemiški atspalviai, pavyzdžiui, samanų žalia. Skandinaviški baldai dažnai yra mediniai, minimalistinio stiliaus, be jokių nereikalingų elementų. Taip pat, čia svarbus funkcionalumas – visi baldai ir daiktai namuose atlieka tam tikrą funkciją.

Taigi, skandinaviško stiliaus baldai namams pasižymi minimalizmu, funkcionalumu ir yra puikiai pritaikomi – tai ir lemia jų populiarumą. Interjero dizaineriai teigia, jog skandinaviškas stilius visada bus aktualus ir mėgstamas. Kiti interjero stiliai kinta, transformuojasi, o skandinaviškas visada išlieka toks pat, todėl ir visada bus puikus pasirinkimas norintiems jaukių, lengvų ir ramių namų, į kuriuos visada gera sugrįžti.