Šunų veislės – kurios geriausios?

Šunų veislės – kurios geriausios?

Kai renkamės augintinį, dažniausiai galvojame apie šunis. Tuomet užduodame dažniausią klausimą – kokios sunu veisles yra geriausios? Deja, bet į šį klausimą vienareikšmiško atsakymo negali būti. Nėra lengva įvardinti konkrečias šunų veisles, kurios būtų tinkamiausios, kadangi kiekvieno šeimininko reikalavimai yra skirtingi.

Be to, jokiu būdu savo būsimo augintinio nereikėtų rinktis atsižvelgiant į tai, ką patarė jūsų draugai ar giminaičiai. Jų gyvenimo būdas ir charakteris gali būti visiškai kitoks nei jūsų, todėl jiems tinkančiai ir patinkančiai šunų veislei atstovaujantis šuo gali neatitikti nei vieno iš jūsų kriterijų.

Taigi, kokią veislę pasirinkti?

Kaip jau supratote šuns pasirinkimo procesas turėtų būti paremtas jūsų lūkesčiais. Atsakykite, ar daug laiko praleidžiate ne namuose? Galbūt labai daug dirbate ir retai būnate namuose? Tokiu atveju jums nederėtų pasirinkti aktyviai veislei priskiriamo šuns. Priešingu atveju jūsų augintinis negalės gyventi pilnaverčio gyvenimo. Kuo aktyvesnis šuo – tuo daugiau dėmesio jam reikia skirti. Lygiai taip pat svarbus ir jo reguliarus bei ilgas vedžiojimas gryname ore. Aktyviam augintiniui kasdien lauke reikėtų praleisti bent dvi ar tris valandas. Tuomet jis galės išnaudoti savo turimą energiją.

Tai reiškia, kad jūsų gyvenimo būdas tiesiogiai įtakos jūsų augintinio kasdienybę. Dar vienas svarbus aspektas, kurio negalima praleisti pro akis – tai jūsų šeimos nariai ir įvairios alergijos. Labai dažnai pasitaiko atvejų, kai mūsų vaikai yra alergiški tam tikroms šunų veislėms. Dažniausiai tai būna ilgaplaukiai šunys, kurie reguliariai ir gausiai šeriasi. Jei ir jūs susiduriate su tokia problema, tuomet pasistenkite pasirinkti trumpaplaukių šunų veislei priskiriamą šunį.

Žinoma, atsižvelkite ir į savo gyvenamąją vietą bei gyvenimo sąlygas. Jei gyvenate labai dideliame ir erdviame nuosavame name, šalia kurio yra nemažas plotas jums priklausančios žemės, tuomet galite rinktis ir didelį šunį. Tačiau jei gyvenate daugiabutyje, vargu ar tai būtų geras sprendimas. Pastaruoju atveju geriau pasidairyti smulkesnio ir mažesnio augintinio.

Suprantama, kad tai vos keli veiksniai iš daugelio, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti. Svarbiausia, kad nepamirštumėte savo ir savo namiškių keliamų reikalavimų.

Straipsnį paruošė www.aviganiai.lt