Kam reikalingas energinio naudingumo sertifikatas?

Kam reikalingas energinio naudingumo sertifikatas?

Jeigu greitu metu galvojate apie namo pardavimą – tokiu atveju jums būtinai reikia pasirūpinti energiniu sertifikatus, kuris nurodo klasę ir tuo pačiu padeda pardavėjui bei pirkėjui geriau suvokti galimą namo kainą ir tuo pačiu – kiek kainuoja tokio būsto išlaikymas.

Visgi, ne žmonės supranta, kad energinio naudingumo sertifikatas yra puiki pagalba tiek būsto vertės nustatyme, tiek bandant suvokti– kurias namo vietas verta sutvarkyti, kad klasė kiltų ir tuo pačiu gyvenimas tokiuose namuose – būtų ne tik patogesnis, tačiau ir pigesnis.

Kas yra energinio naudingumo sertifikatas?

Paprastai tariant, tai yra sertifikatas, kuriame yra nurodoma – kokia yra namo energinė vertė. Ji yra vertinama klasė, kuri yra žymima raidėmis. Šiuo metu vertinimai gali būti: : A++, A+, A, B, C, D, E, F, G. žinoma, A raidė yra geriausia. Ir nors šiuo metu rinkoje yra namų, kurie yra labai žemos klasės, tačiau statant naujus namus reikia laikytis labai griežto reglamento, kuris šiuo metu apibrėžia A++ tipo standartą.

Žinoma, klasė nurodo tam tikri niuansai, kurie vertinami labai atidžiai. Nuo apšiltinimo iki langų, kurie krypsta į tam tikrą pusę. Taigi, žiūrima ne tik apšildymo įranga, tačiau ir smulkmenos, kurios gyventojui gali atrodyti nesvarbios, tačiau specialistai patikins – kad net labai svarbios.

Kas išduoda sertifikatą?

Šiuo metu energinio naudingumo sertifikatas yra išduodamas įmonės, kuri teikia šią bei dažnai kitas labai panašias paslaugas. Svarbiausia yra rinktis tuos, kurie siūlo paslaugas legaliai ir tuo pačiu tuos, kurie teikia paslaugų teikimo sutartį, kurioje bus visi, patys svarbiausi niuansai.

Nuo įmonės paslaugų taip pat kinta ir kaina. Jas dažniausiai galima pamatyti internete.

Ar reikia sertifikato, jeigu parduoti namo neplanuoju?

Nors dažniausiai sertifikatas yra reikalingas tada, kai planuojamas namo pardavimas, tačiau vis dažniau žmonės jį užsako sau, kad žinotų – kokia yra klasę ir tuo pačiu ieškotų būdų, kurie gali pakelti namo vertę ir tuo pačiu padaryti jį kur kas draugiškesnį aplinkai. Dėl to visada geriausia tartis su specialistais, kurie sutaupys Jums daug laiko ir tuo pačiu padės sutaupyti energijos ištekliams.