Egzotinės kelionės: ką aplankyti pavasarį

Egzotinės kelionės: ką aplankyti pavasarį

Kas yra egzotines keliones, ir ką mes turime vadinti egzotika? Paprastai tokiu dalyku laikome mus svetimas, neįprastas vietas ir patirtis. Dažniausiai nesakysime, kad egzotika prasideda nuvažiavus pas tėvus į kaimą, tačiau ji atsiranda ten, kur mes pabūvojame dar neaplankytose, tolimose vietose. Taigi, nebūtinai tai bus alpių kalnai ar Kinijos saulė, o gal Maldynai. Tai gali būti ir kažkas visai arti, tačiau nematyto. Kur keliauti šį pavasarį, kokios egzotines keliones bus patrauklios? Portalas www.gowild.lt dalija keletas idėjų:

Kipras

Viena iš tokių vietų, kur verta važiuoti būtent pavasarį yra Kipras. Ką gero rasite čia, ir kodėl gerai būtent pavasarį? Pirma, šioje šalyje sezonas yra vasarą ir pavasarį, daugiausiai turistų būtent pavasarį ir apsilanko. Jeigu atvyksite anksčiau – už viską, ko gero, teks mokėti mažiau. Ne tiek daug kainuos viešbučiai, pramogos baruose ar restoranuose, pramogų centruose. Beveik visos egzotines keliones pigiau kainuoja ne sezono metu, tad verta rinktis tą laiką, kuris jau yra visai prie pat sezono pradžios, tačiau dar ne ten.

Kipras garsėja kaip valstybė, kurioje gali iškart pamatyti dvi kultūras. Šalies istorija lemia nuolat kovojančias įtakas, šiuo metu jau apie 70 metų šalis yra padalinta į Rytinę Turkijos dalį, ir vakarinę, graikišką. Taigi, net pačioje sostinėje Nicosioje, norėdami, galite išbandyti save ir kirsti muitinę bei pereiti į turkų pusę. Vakarais ten gali būti tuščiau, todėl ne taip jauku, tačiau baimintis nėra ko. Apskritai, tokios egzotines salys kaip Kipras malonia savo nuostabia gamta. Galite visada būti šalia jūros, netgi važiuodami didžiausius maršrutus. Tai yra viena didžiausių Viduržemio jūros salų. Be to, čia galite rasti ir kultūros, civilizacijos ištakų – Kipre būta itin turtingų archeologinių kasinėjimų, čia pavyko atkasti labai daug įdomių monumentų, pavyzdžiui, didžiules karalių kapines Pafos mieste, taip pat įvairias agoros aikštes ir pastatus iš Romos imperijos laikų.

Berlynas

Jeigu ieškote egzotines keliones is Varšuvos, tai gal jums visai patiktų Berlynas? Vokietija jau visai šalia prie Lenkijos, o Berlyne pavasarį verta pamatyti, kaip atgyja miesto gyvenimas, kaip sprogsta pirmieji pumpurai, kaip džiaugiasi ir šėlioja žmonės. Šis miestas yra labai spalvingas, jis turi daug skirtingų kvartalo ir, kaip net sako patys vietiniai gyventojai – neturi paties miesto centro. Taigi, čia galite pasijausti tikrai smagiai.

Amsterdamas

Vykti į Nyderlandų karalystę pavasarį – puikus sprendimas. Šios egzotines šalies žiema aplankymas nebūtų toks turiningas, nes būtent pavasarį jūs galite susidurti su nuostabiais gėlynų turtais, kuriuos ši šalis siūlo kiekvienam, norinčiam džiaugtis gamta. Net ir apdainuotos yra tulpės iš Amsterdamo, tačiau ten pat klesti ir Narcizų auginimas. Jeigu mėgstate gėles – būtinai pavasarį apsilankykite Amsterdame.

Italija

Dar viena puiki vieta pasitikti pavasarį – Italija. Tokios egzotines keliones vasara gali netikti žmonėms, itin jautriems karščiui, nes įprastą vasaros dieną šiluma pakyla iki beveik 40 laipsnių temperatūros. Tačiau pavasarį čia kaip tik ir džiugina pats geriausias, šilčiausias oras, taigi, norintys juo pasimėgauti – būtinai čia atvažiuokite. Rekomenduojame čia atvykti ne tik į Romą ir pamatyti seniausios imperijos liekanas, bet ir aplankyti kitas Italijos sritis. Čia pamatysite sultingus laukus ir krūmus, kur bręsta vynas ir kitokios gėrybės, čia susidursite su nuostabiais kalnuotais kraštovaizdžiais, taip pat dailiais miesteliais, įsikūrusiais tų kalnų viršūnėse.