Sumuštinukai vaikų gimtadieniams

Sumuštinukai vaikų gimtadieniams

Pastaruoju metu ypač populiaru tapo vaikų gimtadienius organizuoti žaidimų kambariuose, kuriuose mažieji gali į valias prisidūkti. Juose taip pat būna patiekiami ir įvairūs vieno kąsnio užkandžiai bei sumuštinukai. Vis dėlto ne visiems gimtadieniai žaidimų kambariuose priimtini, kitiems tai jau gerokai pabodę. Savo namuose taip pat galima suorganizuoti smagią vaikų šventę, kurią mažasis jubiliatas atsimins ilgai. Nors mažyliams per jų gimtadienius svarbiausia yra būrys draugų ir gausybė žaidimų, mamytėms didžiausias galvos skausmas būna maisto gaminimas. Kuo vaišinti mažuosius padaužas, kad jiems būtų skanu ir patogu valgyti?

Vaikų gimtadieniams geriausiai tinka rankomis valgomi užkandžiai: kukurūzai, sūrio ar krabų lazdelės, sumuštinukai, suktinukai ir pan. Labai svarbu pasirūpinti ir gėrimais, nes vaikai dūkdami labai daug geria, todėl turėkite didelį kiekį vandens ar kito gėrimo. Gėrimus galite supilstyti į nedidelius stiklinius buteliukus arba spalvotas popierines stiklines, įdėkite ryškius šiaudelius. Jeigu ant kiekvienos stiklinės užklijuokite lapelį su vaiko vardu, mažieji nesupainios gėrimų.

Jeigu nusprendėte gimtadienio meniu suderinti su vaiku, pasiruoškite, jog jis tikrai nenorės sveikų maistingų patiekalų. Svarbiausia jiems, kad būtų skanu ir gražiai įdomiai atrodytų, todėl paruoškite spalvingą užkandžių arba stalą.

Užkandžius stenkitės patiekti kuo išradingiau: sudėkite juos į traukinuko vagonus, laivelius ir pan. Tokias dekoracijas galite nesunkiai pasidaryti iš kartoninių dėžučių ar storesnio popieriaus. Skanumynus papuoškite įvairiomis vėliavėlėmis ir linksmais užrašais, įdomiai išlankstykite spalvingas servetėles. O jeigu nutarėte, kad jūsų mažylio šventė neapsieis be karšto patiekalo, tuomet patogiausia būtų vaikus prie stalo susodinti.

Per gimtadienį labai patogu, jei vaikai gali užkandžiauti prie vadinamojo švediškas stalas. Taip jie bet kuriuo metu galės prieiti ir užkąsti. Geriausia jei vaišių stalas stovės prie sienos – vaikai turės daugiau vietos žaidimams ir šokiams.

Nepamirškite pagalvoti ir apie tortą. Juk be jo neapsieina nė vienas smagus gimtadienis. Tortas netgi gali būti gimtadienio akcentas ir stalo puošmena (deja, dažniausiai labai gražūs tortai būna nelabai skanūs). Jeigu tėveliams svarbūs yra sveikos mitybos principai rekomenduojama pasigaminti naminį tortą  arba kreiptis į mažytes kepyklėles, kurios nustebins mažuosius burnoje tirpstančiu skanėstu.