Kaip vyksta skolų išieškojimas?

Kaip vyksta skolų išieškojimas?

Dažniausiai su tokia procedūra nenorėtų susidurti nė viena pusė, net ir ta, kuri paskolino pinigus. Kadangi tokiu atveju gali tekti nueiti gana nemažą kelią norint juos atgauti. Tuo labiau, kad skolininkui vengiant vykdyti savo įsipareigojimus gali belikti tik vienintelis teismo kelias. Kas reikš ne tik papildomas išlaidas, bet ir nemažai rūpesčių. Todėl pirmiausiai yra bandoma susitarti gražiuoju, tuomet į pagalbą gali būti pasitelkiami ir teisininkai. Kas neretai padeda, ypač, jeigu skolininkas turi turto, kurį galėtų prarasti. Tačiau kitu atveju beliks kreiptis tik į teismą, o tuomet jau viskas priklausys nuo jo priimto sprendimo. Kadangi be jo savo veiklos vykdyti negalės ir antstoliai.

Kaip to išvengti?

Skolininkui tai padaryti gana nesunku, tereikia tinkamai įsivertinti finansines galimybes ir laiku vykdyti įsipareigojimus. Ir tokiu atveju skolų išieškojimas tikrai negrės. Tačiau skolinantieji pinigus tą turėtų daryti atsakingiau. Ir tai ne tik oficialus skolos fakto įteisinimas, bet ir būsimo skolininko finansinės padėties analizė. Tuo taip pat reikėtų pasirūpinti prieš patikint savo pinigus. Aišku, tą darant per specialias paskolų platformas, bus paprasčiau, kadangi ten visi klientai yra tikrinami ir pinigai tikrai nesuteikiami bet kam. Tačiau tas svarbiau bus tiems, kas nusprendė dalį jį patikėti pakankamai atsitiktinai. Tuo labiau, kad iki galo apsisaugoti ne visuomet bus lengva.

Kiek laiko gali trukti visas procesas?

Tai labai priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo. Kartais skolų išieškojimas netrunka ilgai, o kai kuriais atvejais jis gali užsitęsti ir metus ar dar ilgiau. Aišku, tai sudėtingesni atvejai, kuomet skolininkas vengia savo įsipareigojimų ir tenka kreiptis į teismą. Be to, svarbūs ir visi skolinimo faktai, be kurių procesas tampa dar labiau komplikuotas ir gali dar ilgiau užtrukti. Taigi, konkretų terminą apibrėžti būtų labai sudėtinga. Lygiai taip pat nelengva jį numatyti net ir susidūrus su tokiais atvejais. Kadangi visi jie labai skirtingi, kaip ir aplinkybės, nuo ko priklauso taip pat labai daug.